Ważne
  "Nowe" Śląskie Wesołe Miasteczko za 117 mln zł. Za 2-3 lata...

  "Nowe" Śląskie Wesołe Miasteczko za 117 mln zł. Za 2-3 lata będzie super - obiecuje inwestor

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dawny plan Śląskiego Wesołego Miasteczka, widać na nim m.in. nieistniejącą już pływającą po stawie kawiarnię
  1/6
  przejdź do galerii

  Dawny plan Śląskiego Wesołego Miasteczka, widać na nim m.in. nieistniejącą już pływającą po stawie kawiarnię ©arc

  Jesteśmy świadkami powtórnych narodzin Śląskiego Wesołego Miasteczka - mówił wczoraj Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, tuż przed podpisaniem umowy ze słowacką spółką Tatry Mountain Resorts, która zmodernizuje nasze Wesołe Miasteczko.
  Można powiedzieć: w końcu. Negocjacje w tej sprawie trwały od lipca zeszłego roku. W połowie lutego dowiedzieliśmy się, że ostateczna decyzja ma zapaść na koniec marca, ale potem termin przesunięto o dwa tygodnie. Doprecyzowania szczegółowych zapisów umowy zażyczyli sobie radni wojewódzcy. Zasadnicza treść umowy nie została zmieniona. I zgodnie z nią Słowacy, którzy znani są w Polsce przede wszystkim z popularnego aquaparku Tatralandia czy ośrodka narciarskiego w Szczyrku, będą mieć 75 proc. udziałów w nowo powstałej spółce Śląskie Wesołe Miasteczko Sp. z o.o., a Parkowi Śląskiemu przypadnie pozostałych 25 proc.

  Park jednak nie będzie miał nikogo od siebie w zarządzie tej spółki - jego przedstawiciel zasiądzie w radzie nadzorczej. Natomiast w 2020 roku TMR będzie mogła stać się jedynym udziałowcem, jeśli zdecyduje się odkupić od parku za 10 mln złotych brakujące udziały.

  Poza tym, w ciągu najbliższych pięciu lat Słowacy mają zainwestować w Chorzowie 117 mln zł, z czego na początek dają 29 mln zł. Park zaś wniósł do spółki urządzenia. Co ważne: teren, na którym jest Wesołe Miasteczko, nie zostanie sprzedany Słowakom. Będzie przez nich dzierżawiony za 1,4 mln zł rocznie, potem za 1 mln euro.

  Bohus Hlavaty, prezes TMR, zapowiedział wczoraj, że pierwsze zmiany w Wesołym Miasteczku dostrzeżemy już w nadchodzącym sezonie, który zgodnie z zapowiedziami rozpocznie się 1 maja. Podkreślił, że zauważymy też zmianę w sposobie zarządzania lunaparkiem - prywatny właściciel ma działać szybko.

  Ale musimy uzbroić się też w cierpliwość, bo modernizacja lunaparku wymaga czasu. Pierwsze nowoczesne urządzenia mają pojawić się w Chorzowie w ciągu najbliższych 2-3 lat. Bo np. zakup dużego roller-coastera może trwać nawet dwa lata.

  Jakie nowe urządzenia staną w naszym Wesołym Miasteczku albo na jakie strefy tematyczne zostanie podzielone? Tego wczoraj prezes TMR nie zdradził - mamy dowiedzieć się jednak w najbliższym czasie. Wiadomo, że w Wesołym Miasteczku mają pozostać te atrakcje, które dla mieszkańców regionu są już symbolem. Chodzi na przykład o Dużą Gwiazdę.

  Ceny wejściówek na ten sezon nie ulegną zmianie i za karnet całodniowy trzeba będzie zapłacić 35 złotych, natomiast za pakiet extreme, uprawniający do jazdy na najbardziej ekstremalnych urządzeniach - 45 złotych.

  Jednak niewykluczone, że z czasem bilety zdrożeją. - Ceny będą takie, jaka będzie wartość produktu, który będziemy oferować. Na pewno nie będziemy zmieniać ceny, jak nic nie zrobimy - wyjaśniał Hlavaty.


  *Czy krematorium bezcześciło zwłoki? W Zabrzu wrze. Ludzie chcą wyjaśnień
  *Strzelanina w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje rodzina policjant, policjantka i ich dziecko
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   żenada

   gostek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   No i znów kolejny przykład na to że Polacy nic nie potrafią zrobić trzeba inwestora z zagranicy... żałosne.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   panu Godlewskiemu dziękujemy

   Gośc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Menadżer, k...a jego m....ć sam nie potrafił nic zrobic to sprzedał

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   STADION TRZA SPRZEDAĆ BRAZYLI BO To POLACKo SKARB BONKA BEz DNA 777

   DRZEWA ZDROWE WYCINAJOM DO ELITY NA FLORYDZIE CO HASIE DO POLSKi SPROWADZO Z AFRIKI (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   PARK WYTNOM I ZROBIOM PARKINGI MOnITOROWANE NOWYCh ŁOŚIEDLI LEMINGOSTANU POd WYNAJYM DELEWOPOPERKI ELIT AF.AFA SAMA NIGDY NIYCH CE I NIY MORZE ALE Z ZYSKIUM SWOIM ZAWSZE ZNISZCZY I SPRZEDO.RZEBY...rozwiń całość

   PARK WYTNOM I ZROBIOM PARKINGI MOnITOROWANE NOWYCh ŁOŚIEDLI LEMINGOSTANU POd WYNAJYM DELEWOPOPERKI ELIT AF.AFA SAMA NIGDY NIYCH CE I NIY MORZE ALE Z ZYSKIUM SWOIM ZAWSZE ZNISZCZY I SPRZEDO.RZEBY WINA ZY SYF POLACTFA SPADŁA NA NOWYCH ZABORCUF,&777&zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   trzeba Słowaków żeby Wesołe Miasteczko było wesołe

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 1

   bo polski Śląsk to tylko Wielka Smuta i degrengolada


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   warszawka

   Chop (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Bydzie tak jak zawsze, warszawka lo to zadbo, wide obok nasz stadion ... za rok powstanie warszawski disneyland z naszych podatków chm, własciwie, jak by pomysleć już tam jest :P

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama