Częstochowa: Pytają, co Wam się nie podoba w pasażerach?

  Częstochowa: Pytają, co Wam się nie podoba w pasażerach?

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  MPK pyta częstochowian, co najbardziej im się nie podoba w zachowaniu innych pasażerów. Ankiety można wypełniać do poniedziałku.
  Tak współpasażer to koszmar: nie dość, że głośno rozmawia przez telefon, to jeszcze blokuje bagażem wolne miejsce

  Tak współpasażer to koszmar: nie dość, że głośno rozmawia przez telefon, to jeszcze blokuje bagażem wolne miejsce ©Piotr Ciastek

  Palenie e-papierosów, głośna muzyka, rozmowy przez telefon, a może nieprzyjemny zapach będący efektem braku higieny - co najbardziej przeszkadza pasażerom częstochowskiego MPK. Przedsiębiorstwo we wtorek rozpoczęło ankietę wśród pasażerów, która potrwa do 20 kwietnia. Można ją wypełnić elektronicznie poprzez specjalną stronę internetową lub w w Punktach Obsługi Klienta MPK w Częstochowie Sp. z o.o.

  - Średnia ilość czasu jaką częstochowianie spędzają podczas jednej podróży w środkach komunikacji miejskiej to około 15 minut. Z jednej strony jest to niewiele, z drugiej natomiast 15-minutowa podróż może okazać się drogą przez mękę, ze względu na zachowanie innych pasażerów - mówi Tomasz Danek z MPK w Częstochowie.


  Ankieta jest krótka i zawiera zestaw pytań wielokrotnego wyboru. Przewoźnik chce dzięki otrzymanym wynikom dowiedziedzieć się, jakie są szczególnie uciążliwe zachowania pasażerów MPK.

  - Nie chodzi nam jednak o wyciąganie konsekwencji i represjonowanie pasażerów. Na podstawie otrzymanych wyników chcemy przeprowadzić akcje edukacyjne, podczas których zwrócimy uwagę na największe problem - dodaje Tomasz Danek.

  Pasażerowie, których wczoraj zapytaliśmy o zdanie zarzutów mają całe mnóstwo: od głośnych rozmów przez telefon poprzez używanie wulgaryzmów aż po nieprzyjemny zapach będący efektem braku higieny. - Zbliża się lato i smród w miejskich autobusach będzie coraz większy. Choć i tak jest lepiej, bo pamiętam jeszcze jak w latach 60. ubiegłego wieku, niektórzy potrafili wieźć świnię autobusem z targu na Za-wodziu do centrum miasta - mówi Maria Zięba.

  Wielu pasażerów jednak nie wie o tym, że regulamin MPK przewiduje wiele zakazów, które niestety nie są respektowane. W częstochowskich autobusach i tramwajach można przewozić niewielkie zwierzęta (pod warunkiem, że trzymamy je na ręku), ale zabronione jest: palenie (także e-papierosów), spożywanie alkoholu, granie na na instrumentach muzycznych i korzystanie z urządzeń nagłaśniających, żebranie, kwestowanie i nalepianie plakatów.

  Kierowca ma pełne prawo wysadzić z autobusu osoby agresywne, mające bagaż utrudniający podróż innym pasażerom oraz używające wulgaryzmów. A co z nieprzyjemnym zapachem? - Obsługa może odmówić przejazu osobom, które z innych powodów są niebezpieczne lub uciążliwe dla pasażerów lub obsługi - cytuję regulamin MPK, Tomasz Danek.


  *Czy krematorium bezcześciło zwłoki? W Zabrzu wrze. Ludzie chcą wyjaśnień
  *Strzelanina w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje rodzina policjant, policjantka i ich dziecko
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama