Katowice: Pawilony na rynku. Kwiaty, kawa i ciastka

  Katowice: Pawilony na rynku. Kwiaty, kawa i ciastka

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kawiarnia, jaka ulokuje się na placu Kwiatowym, nie może sprzedawać piwa czy burgerów
  1/2
  przejdź do galerii

  Kawiarnia, jaka ulokuje się na placu Kwiatowym, nie może sprzedawać piwa czy burgerów ©Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni

  Jest przetarg na najem pawilonów na rynku w Katowicach. Ludzie pytają, czy będą w nich toalety i czy poleje się piwo
  Przed wielu laty na rynku w Katowicach można było kupić hamburgera i piwo. Później już tylko bilet, napój albo gazetę, bo został tu jeden kiosk. Przez całe lata urzędowały tu i przetrwały kilkuletnią przebudowę kwiaciarki. W nagrodę to właśnie kwiaciarze z katowickiego rynku mają pierwszeństwo udziału w zamkniętym przetargu na najem pomieszczeń w dwóch pawilonach na placu Kwiatowym.

  Ale pawilony są w sumie trzy: dwa kwiatowe, jeden gastronomiczny. Łącznie do wynajęcia jest w nich sześć pomieszczeń. Pięć w pawilonach C1 i C2 - dla kwiaciarzy. Mają od 7,55 m kw. do 9,8 m kw. powierzchni.

  W pawilonie C3 pod najem jest jedno pomieszczenie, ale zdecydowanie większe - o powierzchni 64,6 m kw.
  i przeznaczone na działalność gastronomiczną, a konkretnie kawiarnię. Urzędnicy zastrzegają w przetargu, że działający tu lokal ma być czynny codziennie do godziny 21, ale preferowana jest działalność całodobowa. Przed pawilonem najemca będzie miał możliwość wystawienia ogródka letniego. - Oczywiście jego projekt będzie musiał być dostosowany do wyglądu placu Kwiatowego - zastrzega Justyna Łukasiewicz-Musiał, rzeczniczka UM w Katowicach.

  Co do rodzaju lokalu, jaki mógłby tu działać, urzędnicy są zdecydowani: nie będzie piwa, hamburgerów ani kebabów. - To ma być kawiarnia, a więc będzie można tu sprzedawać kawę, ciasto, ewentualnie lody - słyszymy w magistracie. Większa gastronomia się tu nie sprawdzi, bo w pawilonie nie ma zaplecza gastronomicznego. Piwa natomiast urzędnicy na placu Kwiatowym po prostu nie chcą.

  Stawka wyjściowa w licytacji wszystkich lokali w trzech pawilonach to 35 zł netto za metr kw. Do czynszów najemca musi doliczyć jeszcze opłaty za media (energię, zimną wodę, odprowadzanie ścieków, wywóz odpadów i korzystanie z instalacji klimatyzacyjno-grzewczej). Muszą też pomieszczenia wyposażyć. W pawilonach kwiatowych są tylko umywalki i wspólne WC, w gastronomicznym - pojemnik na odpady.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama