Bytom: Seniorzy zatańczyli w teledysku "Bujany" zespołu...

  Bytom: Seniorzy zatańczyli w teledysku "Bujany" zespołu Piersi [ZDJĘCIA]

  Magdalena Nowacka - Goik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bytom: Seniorzy zatańczyli w teledysku "Bujany" zespołu Piersi [ZDJĘCIA]
  1/23
  przejdź do galerii

  ©Kazimierz Wojtaszek

  Bytomscy seniorzy w "Bujanym" na dyskotece z "Piersiami" . Studenci z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystąpili w teledysku. Marzą o dyskotece "bez barier", na której pobawią się z młodszym pokoleniem
  "Hej, mała pobujamy się, W górę, w dół, na boki? No bo bujać mi się chce? Hej, mała! Co? Bujaj się, bo dobre bujanie nigdy nie jest złe" - to teraz nucą seniorzy z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wyobraźcie sobie dwa dni dyskoteki, na której bawicie się po siedem godzin. Dacie radę? Oni dali. I kondycyjnie i rytmicznie. A wszyscy są w wieku emerytalnym i mają grubo po sześćdziesiątce czy siedemdziesiątce.
  Około 60 osób studentów (w większości z chóru) przez dwa dni bawiło się w jednej z największych dyskotek DiscoPlex A4 Piętna koło Krapkowic. I żadne tam pląsy w stylu "Szła dzieweczka do laseczka". Wystarczy popatrzeć na teledysk zespołu "Piersi". "Bujany" to nie jest opowieść o "grzecznych staruszkach". Utwór znajdzie się na najnowszej płycie zespołu - "Płyta jarmarczno - rockowa".

  - Wszystko zaczęło się od mojego zięcia, puzonisty zespołu Marcina Respondka, który zapytał, czy nie zwerbowałabym do teledysku swoich znajomych z BU Trzeciego Wieku - mówi Elżbieta Sokalska, zgrabna, przystojna brunetka. - Wiedziałam, że nie będę musiała tego dwa razy powtarzać, chociaż jechaliśmy w ciemno, nie mieliśmy pojęcia tak naprawdę, jak to będzie wyglądało - mówi, nie urywając, że takiej zabawy to studenci dawno nie mieli. - W pierwszej wersji miał być plener, ale stanęło na dyskotece. I to było coś! Bo nam brakuje takich miejsc w Bytomiu - przyznaje.

  Zabawa była przednia. Pani Ela spróbowała nawet poole dance, czyli tańca na rurze. - Jesteśmy pełni energii, która nas po prostu rozpiera. Nie wiem, co się z nami dzieje, ale odkąd jesteśmy studentami III wieku, to młodniejemy - mówi pani Ela. Rację przyznaje jej Kazimierz Wojtaszek, który przez dwa dni dokumentował "szaleństwa seniorów". - Po tym wszystkim marzy nam się miejsce, gdzie będziemy mogli bawić się także z młodszym pokoleniem, taka "dyskoteka bez barier" - podkreśla.

  Ryszard Kłak, dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego, w ramach którego działa BU III wieku, mówi, że jego studenci nie są już go w stanie zadziwić. - Ja ich podziwiam, bo ani nie trzeba ich specjalnie namawiać, nie mają też w sobie skrępowania. To rzadkie w naszej kulturze, gdzie patrząc stereotypowo seniorowi "nie wypada" zachowywać się bardziej żywiołowo i spontanicznie - podkreśla. - W kulturze krajów śródziemnomorskich to naturalne, że seniorzy bawią się nie mniej niż młode pokolenie, u nas wciąż budzi to zdziwienie - dodaje.

  Bytomscy seniorzy przyznają, że ich życie nie jest wolne od trosk. Emerytury wcale nie są wysokie, zdrowie też często wymaga zadbania. Ale narzekać nie będą. Bo nie lubią. Wolą się... zabawić! "Klip do piosenki "Bujany" świetnie pokazuje, jak doskonałą kondycją i chęć zabawy ma Polska "starsza młodzież :)"- napisali członkowie zespołu na swojej stronie.
  *Czy krematorium bezcześciło zwłoki? W Bytomiu wrze. Ludzie chcą wyjaśnień
  *Strzelanina w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje rodzina policjant, policjantka i ich dziecko
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rura

   Rurarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Prababka na rurze..ale wam odbiło

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama