Częstochowa: Zakaz jazdy rowerem pod komendą policji. Co na...

  Częstochowa: Zakaz jazdy rowerem pod komendą policji. Co na to rowerzyści? [WIDEO + ZDJĘCIA]

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przed komendą stoi widoczny znak zakazu jazdy rowerem. Rowerzyści niewiele sobie z tego jednak robią.
  1/4
  przejdź do galerii

  Przed komendą stoi widoczny znak zakazu jazdy rowerem. Rowerzyści niewiele sobie z tego jednak robią. ©Adrian Heluszka/Dziennik Zachodni

  Częstochowa: Przed częstochowską komendą policji obowiązuje zakaz jazdy rowerem. Zmiana organizacji ruchu nastąpiła na wniosek samej policji, a szykanę wprowadził Miejski Zarząd Dróg i Transportu.


  Dla częstochowskich cyklistów, to spore utrudnienie w ruchu, bo aby pokonać odcinek liczący kilkadziesiąt metrów pod komendą, muszą teraz przejechać przez bardzo ruchliwą ulicę Popiełuszki, ograniczoną sygnalizacją świetlną.

  Częstochowska policja tłumaczy tą decyzję względami bezpieczeństwa zarówno dla rowerzystów, jak i... pieszych, bo w ciągu drogi rowerowej znajduje się wiata przystankowa.

  - Wspomniany znak pojawił się w tym miejscu już ponad rok temu – podkreśla dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, Mariusz Sikora.

  - Wniosek o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu kierowaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg już w maju 2013 roku – dodaje rzecznik częstochowskiej policji, Joanna Lazar. - Wszystko przez wiatę przystankową, która znajduje się w ciągu ścieżki rowerowej i jest prawdziwym ewenementem. Mieszkańcy wychodzący z wiaty i udający się w kierunku autobusów wychodzą bezpośrednio na ścieżkę, a widoczność jest bardzo ograniczona. Pieszy może być wobec tego narażony na potrącenia przez pędzących rowerzystów.

  Drugą kwestią jest usadowienie ścieżki tuż przy wyjeździe z komendy. Jak tłumaczy Joanna Lazar, gdy radiowozy wyjeżdżają do akcji ich widoczność znacznie ogranicza mur, zza którego wyłania się ścieżka rowerowa.

  - Musimy często reagować bardzo szybko, a wyjeżdżająca osoba zza muru może być zagrożeniem. To jednak kwestia drugorzędna. Liczy się dla nas przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych wychodzących zza wiaty przystankowej. Zdajemy sobie sprawę, że taka organizacja ruchu może być dla rowerzystów sporym utrudnieniem. Naszym zdaniem, to jednak najkorzystniejsze rozwiązanie dla pieszych i rowerzystów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pieszy

   spacerowicz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Policja ma rację ,dlaczego piesi lub rowerzyści mają się poruszać po drogach to sprawia zagrożenie dla radiowozów , szczególnie taki pędzący rowerzysta może czasem wyprzedzić radiowóz co było by...rozwiń całość

   Policja ma rację ,dlaczego piesi lub rowerzyści mają się poruszać po drogach to sprawia zagrożenie dla radiowozów , szczególnie taki pędzący rowerzysta może czasem wyprzedzić radiowóz co było by wstydem dla Policji .zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama