Ważne
  Zgroza! Sprawdziliśmy przejścia podziemne w Zagłębiu

  Zgroza! Sprawdziliśmy przejścia podziemne w Zagłębiu

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zgroza! Sprawdziliśmy przejścia podziemne w Zagłębiu
  1/5
  przejdź do galerii

  ©katarzyna kapusta

  Odrapane poręcze i wulgaryzmy na ścianach w Będzinie, połamane schody w Sosnowcu - tak wyglądają przejścia podziemne w Zagłębiu. Na tym tle pozytywnie wyróżniają się jedynie te w Dąbrowie Górniczej. Sprawdziliśmy przejścia podziemne w trzech Zagłębiowskich miastach.
  Pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim przejścia w centrum miasta, z których codziennie korzysta bardzo dużo osób. Przejścia podziemne w Będzinie to tuż obok Urzędu Miejskiego w samym centrum miasta i korzysta z niego przynajmniej kilkaset ludzi. Niestety miasto wita turystów przyjeżdżających tramwajem pod zamek a wysiadających na przystanku "Będzin Zamek" zdrapaną farbą z poręczy, zardzewiałymi barierkami, odpadającym tynkiem, smrodem i wszech obecnymi przekleństwami na ścianach.

  Podobnie wygląda sytuacja w Sosnowcu ponieważ władze miasta nie mają pieniędzy na całkowity remont.Standardowy widok w sosnowieckich przejściach podziemnych to rozbite żarówki, stojąca woda i ukruszone stopnie schodów, śmieci i oczywiście smród. W wydziale organizacji zarządzania drogami UM wyliczono, że remont jednego przejścia przy ul. 3 maja będzie kosztować 3 mln złotych. 


  - Przejścia będą reperowane doraźnie w ramach napraw bieżących - wyjaśnia Krzysztof Polaczkiewicz z biura prasowego UM w Sosnowcu.


  Trochę inaczej prezentuje się sytuacja w Dąbrowie Górniczej. Większość przejść wygląda całkiem dobrze. Świeżo wyremontowano niedawno przejście w samym centrum Dąbrowy. Cały remont pochłonął 2,7 mln zł. W przejściu podziemny pojawiły się zdjęcia. - To pomysł na ożywienie tego miejsca i pokazanie różnorodności Dąbrowy oraz bogactwa atrakcji, jakie można tutaj znaleźć - tłumaczy Bartosz Matylewicz rzecznik UM w Dąbrowie Górniczej.

  więcej w Dzienniku Zachodnim jutro

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Re: .hanys

   Goloos (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 18

   no właśnie nie chcemy, być w tej całej "sralezji". O to chodzi, że niektórzy biorą właśnie przykład z brudnego syfiastego śląska. O nierównomiernym podziale funduszy w UM śląskim nie wspominając.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a gdzie prezydent Będzina?

   jusia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

   a co robi pan prezydent Będzina ze swoją władzą???? napaja się nią, liczy pieniądze, bo jakoś nie widać nic w mieście

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przejście w Dąbrowie Górniczej

   Lolek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 12

   Ten remont , to fuszerka , zdjęcia powiesili żeby zakryć brudne ściany, niektóre chyba już poplute, brudne posadzki , leje się za dachu , schody i pod przejściem mokre , leje się przez brudne...rozwiń całość

   Ten remont , to fuszerka , zdjęcia powiesili żeby zakryć brudne ściany, niektóre chyba już poplute, brudne posadzki , leje się za dachu , schody i pod przejściem mokre , leje się przez brudne kraty .Najbardziej to chwalono się ,że bedą podjazdy dla niepełnosprawnych , tylko nie napisali ,że będą nie działające.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   hanys (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 19

   no i wy chcecie byc z nami w wojewodztwie :(

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zasrane przejścia

   Jokel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 24

   Co tam. Pod ziemią nie widać!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W Sosnowcu

   Rychu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 25

   ważniejsza jest BARA.Górski nie zawraca sobie głowy takimi smierdzacymi drobnostkami.Górski dogadza swojemu kochasiowi Kaszakowi a tamten tylko BARE kocha.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie piszcie głupot

   Zagłębiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   Wzięliście pod uwagę tylko kilka przejść, po jednym w każdym mieście. To nie jest wyznacznik całości. W Będzinie obok Stadionu przejście zostało trochę wyremontowane, nie wygląda najgorzej, a już...rozwiń całość

   Wzięliście pod uwagę tylko kilka przejść, po jednym w każdym mieście. To nie jest wyznacznik całości. W Będzinie obok Stadionu przejście zostało trochę wyremontowane, nie wygląda najgorzej, a już na pewno nie tak jak niektóre przejścia w Dąbrowie, np przy Hucie Bankowej gdzie są nawet kratami zastawione bo grożą zawaleniem.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama