Częstochowa: Ikea może już budować centrum

  Częstochowa: Ikea może już budować centrum

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Szwedzki koncern Ikea może już budować centrum handlowo-usługowe i sklep meblowy w Częstochowie.
  Plan zagospodarowania dla terenów, gdzie Ikea kupiła grunty, został zmieniony. Przed poprawkami, w tym miejscu można było tylko inwestować w usługi i przemysł, bez handlu. Na całym terenie teraz będzie można również lokalizować obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw. Teren, który obejmuje plan zagospodarowania, jest większy niż miejsce inwestycji Ikei, więc możliwe tu będą kolejne przedsięwzięcia.


  Koncern kupił w ubiegłym roku 30 hektarów od spółdzielni rolniczej Rząsawy, przy trasie DK1 w Częstochowie. Uchwalony przez radnych plan zagospodarowania przestrzennego rozstrzyga także sposób podłączenia terenu inwestycyjnego do sieci komunikacyjnej miasta. Będzie więc zjazd z trasy od strony miasta i wyjazd na DK-1 w kierunku Warszawy. Kolejny wjazd zlokalizowany zostanie na ul. Makuszyńskiego, obok budowanego obecnie węzła z trasy DK1.

  Koncern zbuduje nie tylko centrum handlowe, drogi związane z bezpośrednią obsługą centrum, ale dołoży jeszcze 18,5 miliona złotych do budowy połączenia drogowego dzielnicy Północ z trasą DK1, co znacznie skróci czas przejazdu między północną a południową częścią miasta i odciąży zatłoczone centrum.

  Mieszkańcy są zadowoleni z inwestycji. - Nie będziemy musieli jeździć do Ikei w Katowicach na zakupy - mówi Anna Kowalczuk, częstochowianka. - W Ikei można urządzić mieszkanie za stosunkowo nieduże pieniądze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama