Ważne
  Piłka ręczna: Rewolucja kadrowa w Górniku Zabrze. Odchodzą...

  Piłka ręczna: Rewolucja kadrowa w Górniku Zabrze. Odchodzą Kubisztal, Orzechowski i Kuchczyński!

  Agata Zielińska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Górnik Zabrze przegrał wczoraj drugie spotkanie w ćwierćfinale play-off z Azotami Puławy i odpadł z rywalizacji o medale PGNiG Superligi. Zabrzański klub nie obroni wywalczonego przed rokiem brązowego medalu, pożegna się także z kilkoma zawodnikami.
  Piłka ręczna: Rewolucja kadrowa w Górniku Zabrze. Odchodzą Kubisztal, Orzechowski i Kuchczyński!

  ©Karolina Misztal

  O odejściu czołowych zawodników Górnika Zabrze spekulowało się już od dawna, wymieniając wśród ich potencjalnych nowych pracodawców Azoty Puławy. W kontekście trwającej rywalizacji w ćwierćfinale play-off, zawodnicy sprawy komentować nie chcieli. Górnik Zabrze odpadł wczoraj z walki o medale PGNiG Superligi mężczyzn właśnie po rywalizacji z Azotami i dzisiaj wszystko jest już jasne. Jak się dowiadujemy, Orzechowski, Kubisztal i Kuchczyński podpisali umowy z Azotami Puławy i staną się zawodnikami tego klubu od przyszłego sezonu.

  - Mogę potwierdzić, że przechodzę do Puław od przyszłego sezonu – mówi Michał Kubisztal, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Górnika.
  - Z bólem serca opuszczam Zabrze, które będę zawsze dobrze wspominał. Bardzo udany był mój pierwszy sezon w klubie, zdobycie brązowego medalu, awans do europejskich pucharów. Szkoda, że w tym sezonie przydarzyły się kontuzje, a klubowi nie uda się tego medalu obronić - mówi 35-letni rozgrywający. - Z Górnikiem także prowadziłem rozmowy, taki jest jednak los sportowca, że tym razem udało się porozumieć z Azotami i to będzie mój nowy klub - dodaje. Obecny sezon przedwcześnie zakończył się dla Kubisztala, się kontuzji kręgosłupa i musiał przejść operację.

  Z Górnika odejdzie także jedyny przedstawiciel brązowych medalistów mistrzostw świata w Katarze w składzie trójkolorowych, Robert Orzechowski. Zawodnikowi, w przeciwieństwie do Kubisztala i Kuchczyńskiego, nie kończył się kontrakt z Górnikiem po trwającym sezonie. Zdecydował się on jednak na jego skrócenie i przejście do Azotów. - To prawda, że przechodzę do Puław, ale sezon dla Górnika nie jest jeszcze zakończony, przed nami walka w Final Four Pucharu Polski, więc nie chcę więcej na ten temat mówić – potwierdził swoje przejście do Azotów na najbliższe trzy sezony 25-latek.

  Patryk Kuchczyński dostał natomiast od prezesa Bogdana Kmiecika wolną rękę już w zeszłym roku. Było pewne, że to ostatni sezon "Liska" w Zabrzu, jedyną niewiadomą było, do jakiego klubu trafi. Sam zawodnik nie chciał zdradzać z kim prowadzi rozmowy. Dziś wiemy, ze razem z Kubisztalem i Orzechowskim stanie się zawodnikiem Azotów.

  Na tym jednak rewolucja w Górniku może się nie skończyć. Wciąż pod znakiem zapytania stoi przyszłość Mariusza Jurasika, ważyć się także będą losy trenera Patrika Liljestranda.


  *Czy krematorium bezcześciło zwłoki? W Zabrzu wrze. Ludzie chcą wyjaśnień
  *Strzelanina w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje rodzina policjant, policjantka i ich dziecko
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Rewelacyjna dieta na wiosnę, która działa
  *Wybory prezydenckie 2015: Oto kandydaci na prezydenta RP
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama