Politechnika Śląska przygotuje plan studiów pod pracodawcę

  Politechnika Śląska przygotuje plan studiów pod pracodawcę

  Paweł Pawlik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Biznes dla nauki, nauka dla biznesu - pod takim hasłem zostało zawarte kolejne porozumienie Politechniki Śląskiej z firmą z sektora prywatnego.
  Kilkudziesięciu absolwentów Politechniki Śląskiej rocznie chce przyjmować do pracy firma Newag, zajmująca się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Będą to specjaliści "szyci na miarę", bo producent chce mieć wpływ na prowadzone na uczelni badania i program nauczania. Wszystko to spowoduje, że mury uczelni będą opuszczać specjaliści posiadający kompetencje i wiedzę odpowiadającą realnym potrzebom rynku kolejowego.


  Stosowne dokumenty w tej sprawie w piątek podpisali przedstawiciele kolejowej spółki i władze uczelni.

  - Jednym z najważniejszych priorytetów Politechniki Śląskiej jest jak najściślejsza współpraca z przedsiębiorstwami - mówi prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej. - Umożliwia to rozwój nauki oraz procesu dydaktycznego prowadzonego na uczelni technicznej. Jestem przekonany, że dzięki współpracy z firmą Newag będziemy mogli realizować wiele wspólnych projektów badawczo-rozwojowych i edukacyjnych, które przyniosą korzyści zarówno firmie, jak i studentom oraz pracownikom naszej uczelni.

  W ramach porozumienia, również obecni pracownicy firmy będą mieli okazję dokształcać się i uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach na śląskiej uczelni. Strony wyraziły też chęć podejmowania wspólnych przedsięwzięć badawczych mających na celu pozyskiwanie środków finansowych, w tym unijnych. Porozumienie zawarte zostało na trzy lata. Obecnie firma zatrudnia ponad 2000 osób. Po wdrożeniu projektu i wraz z rozwojem spółki, firma chce rocznie przyjmować kilkudziesięciu absolwentów.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama