Ważne
  Tychy: Szczęśliwy finał poszukiwać 79-latki

  Tychy: Szczęśliwy finał poszukiwać 79-latki

  SC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tychy: Szczęśliwy finał poszukiwać 79-latki
  1/2
  przejdź do galerii

  ©ARC Sląska Policja

  Przez cztery godziny w Tychach trwały poszukiwania 79-letniej kobiety. W działaniach uczestniczyli policjanci miejscowej komendy, przewodnicy psów tropiących, funkcjonariusze straży miejskiej oraz strażacy. Szczęśliwy finał poszukiwań nastąpił dzisiaj o 1.00 w nocy.
  Wczoraj przed 21.00 z dyżurnym tyskiej komendy skontaktowała się rodzina 79-letniej tyszanki, która zgłosiła jej zaginięcie. Z zawiadomienia wynikało, że zaginiona choruje na chorobę Alzheimera.

  - Rodzina około 20.00 zorientowała się, że kobiety nie ma w domu i rozpoczęła poszukiwania na własną rękę. Bez rezultatu. Po zawiadomieniu policji, mundurowi natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do odnalezienia tyszanki. W akcji poszukiwawczej wzięło udział ponad 20 policjantów, dwa psy tropiące, funkcjonariusze straży miejskiej oraz strażacy - informują tyscy policjanci.

  Przeczesano okoliczne tereny leśne i pustostany. Na szczęście o 1.00, 79-latka została odnaleziona. Kobieta cała i zdrowa znajduje się pod opieką rodziny.

  Mundurowi apelują, że na zaginięcie szczególnie narażone są osoby w podeszłym wieku, często z demencją starczą, bądź cierpiące na inne schorzenia. Proszą najbliższych, aby otoczyli swoich starszych krewnych opieką i stałą kontrolą.

  - Wskazane jest, aby w kieszeniach najczęściej używanych ubrań umieścić kartki z numerem telefonu komórkowego do najbliższej rodziny lub adresem zamieszkania. Należy mieć świadomość, że nawet chwilowa nieuwaga może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia starszych osób i nieść za sobą znaczne zaangażowanie służb ratowniczych - czytamy na stronie tyskiej komendy.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama