Podgórski z Piasta Gliwice: Po podziale na grupy będzie...

Podgórski z Piasta Gliwice: Po podziale na grupy będzie ośmiu do spadku

Podgórski i jego Piast zaliczyli szóstą z rzędu wyjazdową porażkę
    1/2

Podgórski i jego Piast zaliczyli szóstą z rzędu wyjazdową porażkę ©Maciej Gapiński

Kapitan Piasta Gliwice Tomasz Podgórski mówi nam o porażce 1:2 z Jagiellonią i o współpracy z trenerem Hapalem.
    Przegrana w Białymstoku oznacza koniec marzeń o ósemce...
    To, czy wchodzi się do ósemki czy nie, jest konsekwencją formy w całym sezonie. Mamy za sobą już 28. kolejek i nasze miejsce jest wykładnikiem tego, jak prezentowaliśmy się w dotychczasowych meczach. Ten jeden mecz z Jagiellonią nie decydował, aczkolwiek patrząc na tabelę przed tą kolejką przy korzystnych wynikach, mogliśmy mieć szansę na czołową grupę. Warunkiem było zdobycie jak największej liczby punktów w trzech ostatnich meczach. Z Jagiellonią coś już przekreśliliśmy, ale chcemy zapunktować w dwóch ostatnich spotkaniach przed podziałem.

W niedzielę zagracie z Podbeskidziem, które ciągle myśli o grupie mistrzowskiej.

Czeka nas bardzo trudny pojedynek, ale patrzymy na ten mecz optymistycznie, bo każdy punkt przed podziałem będzie ważny w kontekście późniejszych spotkań. W Pucharze Polski z nimi nam nie poszło, ale myślę, że niedzielny mecz będzie zupełnie inny. Gramy u siebie i chcemy wygrać.

Trener Radoslav Latal miał do was pretensje za przespaną pierwszą połowę z Jagiellonią.
    Mieliśmy określony plan na ten mecz. Wiadomo, że na wyjazdach nie gra nam się łatwo. Pierwsze 10-15 minut nie wyglądało źle. Stracone dwie bramki na boisku przeciwnika, który jest w górze tabeli, spowodowały, że potem bardzo ciężko się nam grało. Szkoda drugiej połowy - strzeliliśmy bramkę dość późno i było bardzo trudno dołożyć drugą, aby choć ten jeden punkt wywieźć.