Nowy szef JSW Edward Szlęk: Po czynach go poznacie [OPINIE...

  Nowy szef JSW Edward Szlęk: Po czynach go poznacie [OPINIE LIDERÓW ZWIĄZKOWYCH]

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Edward Szlęk, nowy szef JSW
  1/2
  przejdź do galerii

  Edward Szlęk, nowy szef JSW ©arc.

  - To ponoć człowiek Zagórowskiego, to on namaścił go na szefa JSW-KOKS. Gdyby miało okazać się, że po tej nominacji Zagórowski sterował będzie JSW z tylnego rzędu, czarno to widzę - skomentował na gorąco wybór nowego szefa JSW Edwarda Szlęka Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”, najbardziej wpływowy związkowiec w branży górniczej.
  Dokładnie o godzinie 18. Rada Nadzorcza węglowego giganta, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, poinformowała o jednogłośnym wyborze na nowego szefa spółki 64-letniego Edwarda Szlęka, prezesa JSW-KOK S.A. - To ponoć człowiek Zagórowskiego, to on namaścił go na szefa JSW-KOKS. Gdyby miało okazać się, że po tej nominacji Zagórowski sterował będzie JSW z tylnego rzędu, czarno to widzę - skomentował wczoraj na gorąco Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”, najbardziej wpływowy związkowiec w branży górniczej. I jeden z autorów odwołania poprzednika: Jarosława Zagórowskiego, który odszedł z firmy w niesławie po 17-dniowym strajku.

  Ale Kolorz zapewnia, że nikt nie nastawia się negatywnie do nowego szefa węglowego giganta, gdyż wszystkim zależy, by wyprowadzić go na prostą. - Ubiegły rok firma zakończyła na ponad 650 milionowym minusie, ten kwartał to kolejne spadki na rynkach węgla. Więc „po czynach go poznacie” - mówi o nominacji Szlęka Kolorz przypominając, że nie zna go osobiście. - Widziałem go może ze dwa razy na koksowni „Przyjaźń”.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Edward Szlęk nowym prezesem JSW


  Ta nominacja to także zaskoczenie dla związkowców JSW. - My go nie znamy. Czekamy na spotkanie. Jedno jest pewne, znany jest z działalności w sektorze koksowniczym, poinformował o budowie nowego bloku energetycznego. Ale nam potrzeba zastrzyku pieniędzy na roboty przygotowawcze w kopalniach. Bez tego nie podniesiemy wydobycia, a to w tej chwili najważniejsza sprawa. Jesteśmy milion ton węgla w plecy - wyjaśnia Pior Szereda, szef „Solidarności 80” w kopalni Jas-Mos, uczestnik negocjacji podczas ostatniego strajku i współautor porozumienia.

  Edward Szlęk, jak informuje JSW, jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od początku pracy zawodowej aktywnie uczestniczący w rozwoju i zarządzaniu firmami z branży stalowej, chemicznej i koksowniczej.

  - Przeprowadził skuteczną restrukturyzację takich firm, jak Huta „Zawiercie” S.A., Stalexport S.A., Zakłady Chemiczne „Alwernia” S.A. Od 2007 roku zarządzał największą spółką przetwórczą JSW S.A. - Koksownią Przyjaźń. W ostatnich dwóch latach zajmował się integracją Koksowni Przyjaźń i Kombinatu Koksochemicznego „Zabrze”, doprowadzając do utworzenia spółki JSW KOKS S.A., która zarządza czterema zakładami koksowniczymi i przetwarza ponad 5 mln ton węgla rocznie, skutecznie konkurując na europejskim i światowym rynku koksu - czytamy w komunikacie firmy.

  Co ciekawe, dzień wyboru, 20 kwiecień, to też dzień historycznego spadku akcji JSW - dziś osiągnęły rekordowe dno, poniżej 16 złotych. - To tylko potwierdza, że Szlęk ma przed sobą mnóstwo pracy - komentuje Kolorz.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a może by tak

   bolo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   przemądrzałego kolorza wybrać na prezesa on by nas tak wyprowadził że śląsk mógłby się zwijać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   edziu powodzonka!

   kumpel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   nie daj sie tam k**** rozumisz!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama