13 maja w Bytomiu bieg pamięci st. sierż. Marka Sienickiego....

  13 maja w Bytomiu bieg pamięci st. sierż. Marka Sienickiego. Będziecie?

  SC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci, funkcjonariusze i wszyscy miłośnicy biegania zaproszeni są na I Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Zawody odbędą się 13 maja br. w Bytomiu w Dolomitach Sportowej Dolinie.
  2 maja przypada 23 rocznica tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie zastrzelony przez bandytów. Co roku w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

  Od tego roku pamięć naszego kolegi będziemy czcić szczególnie – wojewódzkimi mistrzostwami w biegu przełajowym. Organizatorem zawodów jest Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Region IPA Bytom Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Bytomia - czytamy na stronie bytomskiej komendy.

  Zawody odbędą się 13 maja br. w Dolomitach Sportowej Dolinie w Bytomiu przy ul. Blachówka. Bieg rozpocznie się o godz. 11.30. W zawodach mogą uczestniczyć funkcjonariusze służb mundurowych oraz pracownicy cywilni. Dla osób nie związanych ze służbami mundurowymi przewidziano kategorię OPEN.

  Trasa dla kobiet i mężczyzn wynosi około 9 km, poprowadzona została drogami gruntowymi w tym przez rezerwat przyrody Segiet. Zwycięzcy zawodów otrzymają pamiątkowe puchary i dyplomy. Dla każdego, kto ukończy bieg, przewidziano pamiątkowy medal.

  Artystyczną oprawę imprezy zapewni Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zapisy zakończą się 3 maja.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama