MŚ w hokeju: Awans czy utrzymanie? Zobaczymy o co gra Polska

  MŚ w hokeju: Awans czy utrzymanie? Zobaczymy o co gra Polska

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mecz Polaków oglądało mniej kibiców niż spotkanie Węgrów W Krakowie próżno szukać informacji o Mistrzostwach Świataw hokeju.
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Andrzej Banaś / Gazeta Krakowska

  Mecz Polaków oglądało mniej kibiców niż spotkanie Węgrów W Krakowie próżno szukać informacji o Mistrzostwach Świata w hokeju.
  Polscy hokeiści swoją postawą w mistrzostwach świata dywizji IA nie zachwycają, ale ich gra i tak jest dużo lepsza niż organizacja imprezy w Krakowie. Turniej, który miał być świętem naszego hokeja, ogląda garstka ludzi, bo bilety na mecze w cenie 40, 60, 80 i 120 zł są zdecydowanie za drogie, zwłaszcza, że trzeba do nich jeszcze doliczyć koszt parkingu pod halą wynoszący 30 zł. Pod Wawelem trudno znaleźć plakaty informujące o MŚ, a o tym, że w mieście odbywa się hokejowa impreza przekonują tylko węgierscy kibice chodzący po Krakowie w koszulkach swojej reprezentacji. Madziarów przyjechało około trzech tysięcy i w poniedziałek w hali na meczu Węgrów było ich więcej, niż fanów biało-czerwonych na rozgrywanym wieczorem spotkaniu Polaków.

  - Po meczu z Włochami byłem trochę rozczarowany, bo mogliśmy wygrać ze spadkowiczem z hokejowej elity. Niestety, zawiodła skuteczność i dlatego przegraliśmy ten inauguracyjny pojedynek. Po zwycięstwie nad Japonią nastroje w naszym zespole się poprawiły, aczkolwiek było to zwycięstwo dość szczęśliwe i zawdzięczamy je głównie świetnej postawie w bramce Przemka Odrobnego - powiedział Wiesław Jobczyk, przed laty świetny hokeista, a obecnie hokejowy ekspert TVP Sport.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama