Dyrektorzy największych polskich muzeów oraz prezes IPN w...

  Dyrektorzy największych polskich muzeów oraz prezes IPN w liście zapraszają szefa FBI do Polski

  Magdalena Nałęcz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  „W trosce o lepsze zrozumienie polskiej, żydowskiej i światowej historii XX wieku pragniemy zaprosić Pana do odwiedzin w Polsce” - napisali w złożonym we wtorek w ambasadzie USA w Warszawie liście do szefa FBI Jamesa Comeya dyrektorzy pięciu polskich muzeów oraz prezes Instytutu Pamięci Narodowej.
  W treści listu dyrektorzy polskich muzeów oraz prezes IPN wyrazili zaniepokojenie słowami, które padły ze strony szefa FBI w Muzeum Holokaustu w zeszłym tygodniu. Jego sygnatariusze zapewniają, że z uwagi na stanowiska, które piastują, zaproponują "syntetyczną wizytę studyjną, która pozwoli Panu w pełniejszy sposób nie tylko poznać, ale i zrozumieć meandry historii okupowanej Europy". Zaznaczają również, że mimo "ogromnych zróżnicowań w zachowaniu poszczególnych jednostek ludzkich w czasie zawieruchy wojennej i Zagłady" to Polska jako pierwsza sprzeciwiła się "złu absolutnemu ucieleśnianemu przez III Rzeszę kierowaną przez Adolfa Hitlera", w związku z czym poruszenie, jakie wywołały słowa szefa FBI, jest zrozumiałe.


  FBI NIE ODNIESIE SIĘ DO WYPOWIEDZI JAMESA COMEYA NT. WSPÓŁUDZIAŁU POLAKÓW W HOLOKAUŚCIE [VIDEO]


  Dyrektorzy muzeów oraz prezes IPN docenili również oświadczenie Comeya, w którym ten stwierdził, że każdy funkcjonariusz FBI będzie zobowiązany do odwiedzenia Muzeum Holokaustu, i rozszerzyli zaproszenie do odwiedzin w Polsce na jego podwładnych. Wyrazili także przekonanie, że wizyta szefa FBI w Polsce będzie gestem, który "pomoże nie tylko uspokoić opinię publiczną, lecz również stanie się symbolem dobrej woli Narodu Amerykańskiego wobec Narodu Polskiego".

  NADAL NIE MA PRZEPROSIN ZA SŁOWA DYREKTORA FBI. "COMEY CHCE PRZECZEKAĆ SPRAWĘ. PRZELICZY SIĘ" [VIDEO]


  List podpisali: Łukasz Kamiński, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej; Piotr M. A. Cywiński, Dyrektor Państwowego Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau; Robert Kostro, Dyrektor Muzeum Historii Polski; Paweł Machcewicz, Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej; Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego; Dariusz Stola, Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Jeden Wielki Skandal

   Jolanta Kaczmarska

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   A Niemcy zacierają ręce..., trzeba zacząć od pytania: jak to możliwe, że wymordowanie 70 milionów ludzi uszło Niemcom bezkarnie?! Czy tylko mnie to wkurza?! Ostatnie 70 lat to Jeden Wielki Skandal....rozwiń całość

   A Niemcy zacierają ręce..., trzeba zacząć od pytania: jak to możliwe, że wymordowanie 70 milionów ludzi uszło Niemcom bezkarnie?! Czy tylko mnie to wkurza?! Ostatnie 70 lat to Jeden Wielki Skandal. Ktoś musi w końcu ich podsumować, ktoś musi wrzasnąć „HALT!!!” - czytaj na www.germanipulate.comzwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Jestem ciekawy, czy zaprotestował "nasz" żydowski Ambasador III RP w USA Ryszard Schnepf.

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Ryszard Schnepf - (ur. 22 września 1951 w Warszawie) – żydowski dyplomata, historyk, iberysta i urzędnik państwowy, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rzeczypospolitej Polskiej w latach...rozwiń całość

   Ryszard Schnepf - (ur. 22 września 1951 w Warszawie) – żydowski dyplomata, historyk, iberysta i urzędnik państwowy, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005–2006, wiceminister spraw zagranicznych w latach 2007–2008, od 2008 ambasador RP w Królestwie Hiszpanii i Księstwie Andory. Obecnie ambasador w USA z nominacji swojego przyjaciela Radka Sikorskiego, szefa MSZ. Współzałożyciel żydowskiej loży w Polsce - B’nai B’rith po hebrajsku Synowie Przymierza która ma już pełną kontrolę nad Kancelarią Prezydenta RP, rządem a szczególnie MSZ oraz ma olbrzymie wpływy w telewizji publicznej i stowarzyszeniach odpowiedzialnych za kulturę, nauczanie,zdrowie i kształtowanie polskiej opinii publicznej.[...]

   Co u ambasadora bardziej przeważy?
   Czy funkcja ambasadora III Bananowej RP w USA oraz interes Polski, czy żydowska
   loża Synów Przymierza?zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   POkłosie wypowiedzi idioty z FBI.

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Izraelska gazeta wzywa Polskę do „rozliczenia się z przeszłością”.
   W gazecie „The Jerusalem Post”, politolog wzywa Polskę by ta „rozliczyła się ze swoją przeszłością” oraz zwróciła 170 000...rozwiń całość

   Izraelska gazeta wzywa Polskę do „rozliczenia się z przeszłością”.
   W gazecie „The Jerusalem Post”, politolog wzywa Polskę by ta „rozliczyła się ze swoją przeszłością” oraz zwróciła 170 000 zrabowanych nieruchomości, przed wojną należących do Żydów.

   Daniel Schatz, w dziale opinii izraelskiego dziennika napisał:

   „Najwyższy czas, by Polska zmierzyła się ze swoją przeszłością. Pomimo 70. rocznicy wyzwolenia Aushwitz, nie znaleziono żadnego realnego rozwiązania krytycznej kwestii restytucji dla polskich ofiar Holokaustu czy pogromów z 1968 r”.

   Trwające duchy przeszłości muszą zostać zwalczone, a dawne krzywdy muszą zostać naprawione. Najwyższy czas, by Polska uczciła pamięć tych, którzy zostali zamordowani w czasie tyranii nazistów oraz oddała sprawiedliwość ocalałym oraz ich spadkobiercom poprzez naprawę bezprawnej konfiskaty mienia przez reżim nazistowski oraz komunistyczny – dodał.

   Politolog jest wykładowcą na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie oraz na uniwersytetach Harvarda i Stanforda. Nie jest pierwszym, który podnosi takie roszczenia wobec Polski.[...]

   O to tu chodzi.
   Kasa, kasa, którą można wydoić z Polaków.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polski „antysemityzm” wyciągany jest z szafy w newralgicznych politycznie momentach.

   Klasyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Warto przypomnieć, że w lipcu 1946 roku, zaraz po sfałszowanym przez komunistów tzw. referendum ludowym (czerwiec 1946), dokonano prowokacji kieleckiej — zwanej „pogromem kieleckim”.

   Działania...rozwiń całość

   Warto przypomnieć, że w lipcu 1946 roku, zaraz po sfałszowanym przez komunistów tzw. referendum ludowym (czerwiec 1946), dokonano prowokacji kieleckiej — zwanej „pogromem kieleckim”.

   Działania sowieckiej agentury w Polsce miały na celu zniszczenie polskiego wizerunku przed planowanymi wyborami do Sejmu w styczniu 1947 roku.

   Cel zostal osiągnięty — światowa opinia publiczna nie zakwestionowała sfałszowanych przez komunistów wyborów w 1947 roku.

   Historia uczy, że niestety lubi się powtarzać.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co komu dopomoże i wyprostuje zaproszenie do Polski jednego kontrowersyjnego agenta?

   Kaya (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   I który dzisiaj jest ważnym agentem, a następnie, będzie poza swoją firmą i poza mediami. Całkiem uzasadnionym,
   byłoby, aby do Polski zaproszono czapę organizacji „The American Jewish Congress” z...rozwiń całość

   I który dzisiaj jest ważnym agentem, a następnie, będzie poza swoją firmą i poza mediami. Całkiem uzasadnionym,
   byłoby, aby do Polski zaproszono czapę organizacji „The American Jewish Congress” z NY, i to w osobach:
   Jack Rosen, Nazee Moinian, Dinner Chair, Leonard Blavatnik... Również nie zaszkodziłoby i zaproszenie licznych
   rabinów wraz z ich potomstwem, uczniami, organami medialnymi... A kto ma zaprosić... Przecież społeczeństwo
   polskie finansuje MKiDN, MSZ, MSiT, Urząd Prezydenta...
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama