Nowe Muzeum Śląskie: przez miesiąc bez wejściówek. Jakie...

  Nowe Muzeum Śląskie: przez miesiąc bez wejściówek. Jakie ceny potem? CENY BILETÓW

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowe Muzeum Śląskie
  1/5
  przejdź do galerii

  Nowe Muzeum Śląskie ©Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni

  Muzeum Śląskie CENY BILETÓW: Pierwszy miesiąc od otwarcia nowe Muzeum Śląskie będziemy mogli zwiedzać bez biletów, potem wejściówki od 6 do 23 złotych
  Muzeum Śląskie CENY BILETÓW: O cenach biletów w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego mowa była podczas marcowej Komisji Kultury, Promocji i Sportu, a na której obecna była ALicja Knast, dyrektorka placówki. Knast opowiadała radnym o przygotowaniach do otwarcia oraz o planowanych sześciu wystawach stałych. Radny Tomasz Szpyrka, przewodniczący komisji, dopytywał, czy od dnia otwarcia muzeum wprowadzi biletowane wejścia.

  - Nie będą wprowadzone bilety, gdyż Muzeum Sląskie chce zobaczyć jak odbywać się będzie przemieszczanie ludzi po obiektach. Budynek dziennie może przyjąć ok 5,5 tys osób. W trackie inauguracji będzie można przetestować czy faktycznie taka ilość osób to graniczna liczba - odpowiadała Kanast.

  Muzealnicy chcą wiedzieć, ile maksymalnie osób może przebywać w jednym czasie w muzeum przy zachowaniu norm bezpieczeństwa. Testy potrwają cały lipiec. Bezpłatne wejście do MŚ (rozważane są też bilety z a symboliczną złotówkę) ma być także, jak mówi dyrektorka, ukłonem w stronę mieszkańców.

  - Dopiero gdy pojawią się miarodajne wyniki przepływu ludzi i wyeliminowane zostaną "trudne miejsca" będzie można wprowadzić biletowanie - tłumaczyła radnym. Jak dodała cena biletów będzie zróżnicowana. - Poczynając od 6 zł, a kończąc na 23 złotych, przy czym Muzeum honorować będzie wszelkie programy społeczne zarówno o randze wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej, co przełoży się na tańsze bilety rodzinne czy szkolne, a także ulgi dla seniorów - wyjaśniła.

  Otwarcie nowego muzeum dla mieszkańców regionu ma nastąpić 26 czerwca, dzień później w sali audytoryjnej planowana jest oficjalna inauguracja działalności placówki. Muzeum powstało na terenie po kopalni Katowice. Powierzchnie wystawiennicze schowane są pod ziemią - planowane jest tu sześć wystaw stałych, w tym dotycząca historii Górnego Śląska. Zaś ponad poziomem terenu znajduje się budynek administracyjny muzeum oraz zrewitalizowane budynki pokopalniane: w dawnym magazynie odzieżowym działa już Centrum Scenografii Polskiej, w kolejnym - budynku maszynowni - planowana jest restauracja.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama