Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe Muzeum Śląskie: przez miesiąc bez wejściówek. Jakie ceny potem? CENY BILETÓW

Justyna Przybytek
Nowe Muzeum Śląskie
Nowe Muzeum Śląskie Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni
Muzeum Śląskie CENY BILETÓW: Pierwszy miesiąc od otwarcia nowe Muzeum Śląskie będziemy mogli zwiedzać bez biletów, potem wejściówki od 6 do 23 złotych

Muzeum Śląskie CENY BILETÓW: O cenach biletów w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego mowa była podczas marcowej Komisji Kultury, Promocji i Sportu, a na której obecna była ALicja Knast, dyrektorka placówki. Knast opowiadała radnym o przygotowaniach do otwarcia oraz o planowanych sześciu wystawach stałych. Radny Tomasz Szpyrka, przewodniczący komisji, dopytywał, czy od dnia otwarcia muzeum wprowadzi biletowane wejścia.

- Nie będą wprowadzone bilety, gdyż Muzeum Sląskie chce zobaczyć jak odbywać się będzie przemieszczanie ludzi po obiektach. Budynek dziennie może przyjąć ok 5,5 tys osób. W trackie inauguracji będzie można przetestować czy faktycznie taka ilość osób to graniczna liczba - odpowiadała Kanast.

Muzealnicy chcą wiedzieć, ile maksymalnie osób może przebywać w jednym czasie w muzeum przy zachowaniu norm bezpieczeństwa. Testy potrwają cały lipiec. Bezpłatne wejście do MŚ (rozważane są też bilety z a symboliczną złotówkę) ma być także, jak mówi dyrektorka, ukłonem w stronę mieszkańców.

- Dopiero gdy pojawią się miarodajne wyniki przepływu ludzi i wyeliminowane zostaną "trudne miejsca" będzie można wprowadzić biletowanie - tłumaczyła radnym. Jak dodała cena biletów będzie zróżnicowana. - Poczynając od 6 zł, a kończąc na 23 złotych, przy czym Muzeum honorować będzie wszelkie programy społeczne zarówno o randze wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej, co przełoży się na tańsze bilety rodzinne czy szkolne, a także ulgi dla seniorów - wyjaśniła.

Otwarcie nowego muzeum dla mieszkańców regionu ma nastąpić 26 czerwca, dzień później w sali audytoryjnej planowana jest oficjalna inauguracja działalności placówki. Muzeum powstało na terenie po kopalni Katowice. Powierzchnie wystawiennicze schowane są pod ziemią - planowane jest tu sześć wystaw stałych, w tym dotycząca historii Górnego Śląska. Zaś ponad poziomem terenu znajduje się budynek administracyjny muzeum oraz zrewitalizowane budynki pokopalniane: w dawnym magazynie odzieżowym działa już Centrum Scenografii Polskiej, w kolejnym - budynku maszynowni - planowana jest restauracja.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!