Aquapark w Raciborzu H2Ostróg obchodzi pierwsze urodziny...

  Aquapark w Raciborzu H2Ostróg obchodzi pierwsze urodziny [ZDJĘCIA]

  Alek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Aquapark w Raciborzu H2Ostróg obchodzi pierwsze urodziny
  1/16
  przejdź do galerii

  Aquapark w Raciborzu H2Ostróg obchodzi pierwsze urodziny

  Aquapark w Raciborzu H2Ostróg obchodzi pierwsze urodziny! Hektolitry wody, blisko 300 tysięcy użytkowników, ponad 2,5 tysiąca dzieci uczestniczących w animacjach oraz uczęszczających na lekcje pływania, liczne atrakcje z okazji świąt obchodzonych w ciągu roku - tak w skrócie można podsumować pierwszy rok funkcjonowania raciborskiego aquaparku H2Ostróg, który bije rekordy popularności. Aquapark w Raciborzu 1 maja będzie obchodzić swoje urodziny i z tej okazji przygotowano wiele atrakcje dla użytkowników.

  Aquapark w Raciborzu H2Ostróg obchodzi pierwsze urodziny


  Raciborski aquapark H2Ostróg, będący częścią Ośrodka Sportu i Rekreacji już od pierwszych dni funkcjonowania gromadził tłumy użytkowników. W następnych miesiącach, nawet podczas upalnego lata, frekwencja dopisywała. Z basenów, ślizgawek, torów przeszkód, jakuzzi oraz całej strefy SPA chętnie korzystają nie tylko raciborzanie, ale również mieszkańcy miejscowości ościennych oraz goście z Czech i Niemiec.


  Pierwsze z dodatkowych urozmaiceń, to wprowadzenie zajęć nurkowania. Odbywają się one raz w miesiącu i od pierwszych godzin cieszą się dużą popularnością. Kilka razy w basenie przy ul. Zamkowej odbyły się również zajęcia w kajakach, które zyskały sympatię młodszych, jak i starszych użytkowników. Dodatkowo od połowy ubiegłego roku wprowadzono darmowe lekcje pływania i animacje dla najmłodszych. Skorzystać z nich może każdy, kto w tym czasie wykupił wejściówkę na basen.
  W każdy weekend prowadzą je: wykwalifikowany instruktor nauki pływania Dariusz Kwapik lub Iwona Krużołek.

  – Zajęcia cieszą się bardzo dużą popularnością. Korzystają z nich dzieci i młodzież od 6 roku życia do nawet 15-16 lat. Dodatkowo instruktorzy bardzo chętnie udzielają rad dotyczących pływania dorosłym. Od momentu, kiedy w weekendy wprowadziliśmy nauki pływania oraz gry i zabawy wzięło w nich udział 2,5 tysiąca młodych użytkowników, co nas bardzo cieszy i potwierdza, że warto je kontynuować- mówi Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca aquaparku H2Ostróg.

  W aquaparku w Raciborzu, oprócz części rozrywkowej, znajduje się również ośmiotorowy basen sportowy, na którym już dwukrotnie odbyły się zawody pływackie. Pierwsze miały charakter lokalny, a kolejne już ogólnopolski. Ponadto odbywały się tu imprezy z okazji: m.in. Dnia Dziecka, 11 listopada, Mikołajek czy Bożego Narodzenia.

  – Przed nami kolejne święto. 1 maja aquapark będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dzień pełen niespodzianek. Postaraliśmy się przygotować program w taki sposób, aby każdy, niezależnie od wieku znalazł w tym dniu coś interesującego dla siebie – tłumaczy Krzysztof Borkowski.

  W pierwszej połowie kwietnia ogłoszono konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Temat konkursu brzmi „Jak spędzasz czas w aquaparku H2Ostróg?”. Prace, wykonane dowolną techniką należy dostarczyć do siedziby aquaparku przy ul. Zamkowej 4 do 27 kwietnia do godz. 22.00. Dla zwycięzców konkursu w kategorii klas 1-III i IV-VI główną nagrodą jest karnet o wartości 100 zł do aquaparku. Rozdanie nagród oraz wystawa pokonkursowa odbędzie się 1 maja punktualnie w południe, oczywiście na terenie obiektu.

  Program imprezy urodzinowej aquaparku w Raciborzu H2Ostróg przedstawia się następująco:
  godz. 9.00-10.00- Aqua Fitness dla seniorów
  godz. 11.00- 12.00 – Pływaj z wicemistrzynią Europy, Katarzyną Dulian, czyli nauki pływania dla najmłodszych
  godz. 12.00- rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Jak spędzasz czas w aquaparku H2ostróg?”
  godz. 13.00-14.30- zajęcia z nurkowania ze szkołą NAUI z Rydułtów
  godz. 15.00- 17.00- zajęcia pokazowe z kajakami
  godz. 17.00- 18.30 – gry i zabawy z upominkami
  godz. 19.00-20.00- Aqua Fitness na stepach

  Do atrakcji aquaparku przyłączy się Akademia Fitness, której filia mieści się na I piętrze budynku H2Ostróg. Bezpłatne ćwiczenia w klubie rozpoczną się zajęciami tanecznymi o godzinie 10.00. O godz. 11.00 odbędą się ćwiczenia dla najmłodszych- Fit Kids, a o godz. 12.00 zapraszamy na Deep Work.

  Dodatkowo Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zaprasza na poczęstunek. Każdy, kto 1 maja zakupi wejściówkę na dowolny obiekt OSiRu, po okazaniu paragonu będzie mógł skorzystać z przygotowanej przekąski. Punkt gastronomiczny zlokalizowany będzie pomiędzy budynkiem H2Ostróg a kortami tenisowymi.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama