Wilkowyjski Zlot Motocyklowy - 25 kwietnia [PROGRAM]

  Wilkowyjski Zlot Motocyklowy - 25 kwietnia [PROGRAM]

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ks. Michał Macherzyński na swoim harleyu.

  Ks. Michał Macherzyński na swoim harleyu. ©Jolanta Pierończyk

  25 kwietnia odbędzie się V Wilkowyjski Zlot Motocyklowy na rozpoczęcie sezonu. Początek o 11.30 przty kościele św. Ojca Pio w Mąkołowcu, potem dłuższa niż zwykle parada motocyklowa i o godz. 12 msza w kościele MB Królowej Aniołów w Wilkowyjach. Wszystko zakończy się biesiadą w ogrodach farskich.
  Ks. Michał Macherzyński na swoim harleyu.

  Ks. Michał Macherzyński na swoim harleyu. ©Jolanta Pierończyk

  O Wilkowyjskim Zlocie Motocyklowym rozmawiamy z proboszczem wilkowyjskiej parafii, ks. Michałem Macherzyńskim, jeżdżącym na harleyu.

  Na sobotę, 25 kwietnia, zaplanowany jest V Wilkowyjski Zlot Motocyklowy na rozpoczęcie sezonu. Czym się będzie różnił od wcześniejszych?
  Przede wszystkim po raz pierwszy odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dziuby. Po raz pierwszy patronuje mu też Dziennik Zachodni. I po raz pierwszy parada motocyklowa pojawi się na ulicach Tychów. Do tej pory jechaliśmy z Mąkołowca do Wilkowyj, teraz trasa będzie dłuższa.
  Spotkamy się o 11.30 w parafii o. Pio na Mąkołowcu
  , stamtąd ruszymy w kierunku browaru, przejedziemy aleją Bielską, ulicami Jaśkowicką, Stoczniowców, Glińczańską, Burschego, Browarową, Obywatelską, Szkolną, Wrzosową, Wiejską i wjedziemy w Wilczą na parking przy kościele. Przejazd powinien zająć jakieś pół godziny. Nieco po dwunastej rozpoczniemy mszę świętą.

  Ilu spodziewa się ksiądz uczestników?
  Na Facebooku swój udział zadeklarowało 486 osób, ale od deklaracji do przyjazdu droga trochę daleka. Spodziewamy się jednak także osób, które takiej deklaracji na Facebooku nie złożyły. Krótko mówiąc; może być 500, a może nawet 600 maszyn. Zaczynaliśmy od 70 maszyn, choć spodziewaliśmy się najwyżej 30. Na tyle osób mieliśmy przygotowaną grochówkę, którą od samego początku gotuje nam pani Janina Giel i wiele osób uważa, że nie ma lepszej pod słońcem. Wtedy oczywiście grochówki nie starczyło dla wszystkich, co niektórzy nam do dziś wypominają. Teraz jesteśmy już lepiej przygotowani. Trzy kotły powinny wystarczyć.

  Co w programie?
  Po raz pierwszy dołączymy do ogólnopolskiej akcji Motokropla, czyli honorowego krwiodawstwa. Będzie oczywiście biesiada, konkursy, stoisko z gadżetami, dwa zespoły, które dla nas zagrają. Liczyliśmy na wystąpienie dwudziestokilkuletniego motocyklisty, który kilka tygodni po zeszłorocznym otwarciu sezonu uległ wypadkowi i stracił nogę. Niestety, w tym czasie będzie przebywał na rehabilitacji i nie ma mowy o dołączeniu do nas. Sprawcą wypadku był kierowca samochodu. Niestety, 90 proc. nieszczęść spowodowanych jest nieostrożnością kierowców samochodów.

  Plany na rozpoczynający się sezon?
  Jednym z wydarzeń tego sezonu będą 10-dniowe motocyklowe rekolekcje pod hasłem „Z Chrystusem na motocyklu”. Będziemy nocować w Szklarskiej Porębie, Myśliborzu, Jastrzębiej Górze, Mikołajkach, Terespolu i Lesku (w Bieszczadach). Codziennie zamierzamy robić po ok.300 km.
  Rozmawiała Jolanta Pierończyk


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama