Chorzów: Policja konna przeegzaminowała nowych jeźdźców....

  Chorzów: Policja konna przeegzaminowała nowych jeźdźców. Skakali przez ogień [ZDJĘCIA]

  AH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kolejni policjanci konni zdali egzamin.
  1/7
  przejdź do galerii

  Kolejni policjanci konni zdali egzamin. ©arc Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie

  Chorzów: W siedzibie zespołu konnego odbył się egzamin dla nowo przyjętych jeźdźców. Policjanci pozytywnie przebrnęli przez egzamin I stopnia, który uprawnia ich do pełnienia służby w terenie. Mieli również okazję odbyć wspólne ćwiczenia wraz z oddziałem prewencji z Katowic.
  Na terenie obiektu, gdzie mieści się siedziba zespołu konnego odbył się egzamin na I stopień jeździecki dla nowo przyjętych policjantów. St. post. Mariusz Chlaszczak na koniu Bunondol i st.post. Michał Porcek na Magnumie przez ostatnie cztery miesiące przeszli intensywne szkolenie. Wczoraj przed komisją egzaminacyjną zaprezentowali zdobyte umiejętności. Zdający mieli za zadanie przejechać czworobok i pokazać elementy ujeżdżenia, skoczyć przez nietypowe przeszkody np.
  płonącą stacjonatę, opony oraz stanąć przy hałasującej beczce, a następnie musieli minąć bramę i szlaban. Egzamin ten od czworonogów wymagał dużej odwagi. Jeźdźcy jak i ich konie sprawdzian przeszli pozytywnie.

  Policjanci z zespołu konnego wraz z mundurowymi z Oddziału Prewencji w Katowicach uczestniczyli także we wspólnych ćwiczeniach. Szkolenie miało na celu współpracę i zgranie się różnych formacji podczas przywracania porządku publicznego w trakcie imprez masowych. Funkcjonariusze przećwiczyli tworzenie szyków policyjnych, jakie stosowane są podczas działań pododdziałów zwartych. Najważniejszymi elementami przeprowadzonego treningu było sprawdzenie mobilności pododdziału i zespołów konnych, jak również tworzenie wspólnych tyralier. Nabycie i utrwalenie takich umiejętności jest niezbędne wówczas, gdy dochodzi do zamieszek i konieczne jest natychmiastowe przywrócenie porządku.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo