Częstochowa: Rozkopali ulice w centrum miasta

  Częstochowa: Rozkopali ulice w centrum miasta

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Częstochowie ruszył pierwszy etap przebudowy I i II alei Najświętszej Maryi Panny oraz placu Biegańskiego. Ekipy robotników pracują wokół placu, na Biegańskiego wejdą w wakacje. Późną jesienią plac będzie gotowy. Do tego czasu trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami w ruchu i korkami w centrum miasta.
  Na ulicy Racławickiej prace potrwają co najmniej dwa miesiące

  Na ulicy Racławickiej prace potrwają co najmniej dwa miesiące ©janusz strzelczyk

  Drogowcy rozpoczęli od przebudowy podziemnej infrastruktury w pobliżu placu na odcinkach ulic Dąbrowskiego, Nowowiejskiego, Śląskiej i Kilińskiego.

  Po tym, jak robotnicy uporają się z rurami wodociągowymi, gazowymi i kablami elektrycznymi, jezdnie zostaną wyłożone kostką granitową a trotuary dużymi płytami granitowymi.

  Tymczasem z ulicy Szymanowskiego (za ratuszem) zniknął postój taksówek. Drogowcy zerwali już kostkę, którą była wyłożona jezdnia i budują ulicę od podstaw. Taksówki nie wrócą na ul. Racławicką. Po przebudowie będą tamtędy jeździły autobusy komunikacji miejskiej.

  Drogowcy będą musieli zrobię większe niż zakładał projekt łuki skrętów w bardzo wąskiej ulicy Szymanowskiego. Wszystko po to, żeby autobusy mogły poruszać się bez najeżdżania na chodniki.

  Zamknięcie ulicy Racławickiej na czas przebudowy, po przeciwległej stronie placu Biegańskiego, za kościołem św. Jakuba skomplikowało wyjazd karetkom pogotowia ratunkowego z bazy przy ul. Kilińskiego.

  Przed remontem, gdy trzeba było jechać na południe miasta, mogły wjeżdżać w Racławicką i po chwili były już na Dąbrowskiego. Teraz muszą jechać najpierw na skrzyżowanie z aleją Jana Pawła II. Tak będzie aż do końca maja.

  Przypomnijmy jeszcze, że po przebudowie plac Biegańskiego zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Autobusy miejskie z al. NMP pojadą wokół placu.

  Nieprzejezdne ulice przy placu  Gdzie nie przejedziemy i jak długo będą zamknięte ulice.
  Do 26 marca - lewa strona ul. Śląskiej od ul. Szymanow-skiego do pl. Biegańskiego.
  Od 28 do 31 marca - prawa strona ulicy Śląskiej od ulicy Szymanowskiego do placu Biegańskiego.
  Do 30 maja - ul. Racławicka na odcinku od Dąbrowskiego do Kilińskiego,łącznik za Ratuszem, ul. Szymanowskiego, od Śląskiej do Nowowiejskiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama