II liga: Zagłębie pokonuje 2:1 ROW Rybnik i awansuje na pozycję lidera! [ZDJĘCIA i WIDEO]

TOS, foto KYRTAP
Zagłębie Sosnowiec - ROW Rybnik
Zagłębie Sosnowiec - ROW Rybnik Patryk Trybulec
Jest nowy lider tabeli II ligi. To Zagłębie Sosnowiec, które w meczu na szczycie tabeli pokonało na Stadionie Ludowym zespół ROW-u Rybnik 2:1, chociaż po pierwszej połowie to rybniczanie prowadzili 1:0.

To rybniczanie cieszyli się z prowadzenia schodząc na przerwę. W 37. minucie meczu Marcin Grolik głową trafił do bramki Zagłębia przejmując piłkę po wolnym wykonywanym przez Mariusza Muszalika. Dziesięć minut wcześniej bramkę zdobył też zawodnik Zagłębia Sebastian Dudek, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał.

W 56. minucie na Stadionie Ludowym mieliśmy remis. Autorem gola był wprowadzony do gry w drugiej połowie Łukasz Tumicz. Każda z drużyn mogła potem rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Najpierw nad poprzeczką główkował zawodnik ROW-u Szymon Sobczak, a później Jakub Arak - również głową - posłał piłkę obok słupka.

Zawodnik ten ostatecznie okazał się bohaterem Zagłębia, bo tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego zdobył zwycięskiego gola dla sosnowiczan! W 94. minucie Arakowi udało się przejąć piłkę po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego, po główce odbiła się ona od słupka i wpadła do bramki.

W obliczu wyjazdowej porażki Rozwoju Katowice ze Stalą Mielec 1:3 po wygranej nad ROW-em Rybnik Zagłębie objęło prowadzenie w II-ligowej tabeli.

Zagłębie: Gąsiński - Sierczyński, Koprucki, Markowski, Ninković, Ryndak (73. Mizgała), Matusiak, Dudek, Fonfara (46. Tumicz), Tylec (77. Zaradny), Arak

ROW: Kajzer - Krotofil, Grolik (75. Bedronka), Jary, Gojny, Mandrysz (58. Sobczak), Nowak, Wolniewicz, Muszalik, Dudziński (52. Musiolik), Siwek