Diverse Downhill Contest 2015, czyli ekstremalna jazda na...

  Diverse Downhill Contest 2015, czyli ekstremalna jazda na rowerach na Górze Żar [ZDJĘCIA]

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Diverse Downhill Contest 2015, czyli ekstremalna jazda na rowerach na Górze Żar [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Fot. Piotr Staroń SPORTAINMENT

  Trasa bardzo szybka, więc automatycznie był dreszczyk emocji. Zwłaszcza kiedy jechało się z prędkością 50 kilometrów na godzinę w tunelu drzew pomiędzy którymi odległość wynosi zaledwie dwa metry - stwierdził po dzisiejszym treningu Arkadiusz Perin, jeden z uczestników inaugurującej edycji zawodów Diverse Downhill Contest 2015 o Puchar Polski, który odbył się na Górze Żar w Międzybrodziu Bialskim.
  Organizator zawodów Krzysztof Kaczorowski ze Sportaiment poinformował, że do Międzybrodzia Bialskiego przyjechało ponad 320 zawodników nie tylko z całej Polski, ale także krajów ościennych Czech, Słowacji, Litwy i Ukrainy.

  - Trasę o długości 2,5 kilometra, bardzo stromą, trochę zmodyfikowaliśmy w stosunku do poprzedniego roku, żeby się nie nudziła zawodnikom - podkreślił Kaczorowski. I dodał: - Dzisiaj odbył się trening. Pogoda dopisała, była zabawa, była adrenalina.

  Diverse Downhill Contest to nie tylko zjazdy, ale również mnóstwo atrakcji przygotowanych specjalnie dla zawodników oraz kibiców. Jedną z nich są konkursy, m.in. wyjątkowo widowiskowy Monster Whip Contest - konkurs na najlepiej wykonany skok z tzw. „whip’em”, który został rozegrany przy dolnej stacji kolei linowo-torowej na górę Żar po dzisiejszych treningach czy dla najgłośniejszej ekipy kibiców - konkurs Best Fans Contest.

  Jutro odbędą się eliminacje, a o godz. 14.00 rozpoczną się zjazdy finałowe. Jeśli chcesz zobaczyć jak najlepsi zjeżdżają z zawrotną prędkością po stromym stoku, koniecznie powinieneś wybrać się do Międzybrodzia Bialskiego na Diverse Downhill Contest.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama