Fałszywy policjant z CBŚ wpadł na wyłudzeniu "na wnuczka i...

  Fałszywy policjant z CBŚ wpadł na wyłudzeniu "na wnuczka i policjanta"

  p.sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Fałszywy funkcjonariusz CBŚ

  Fałszywy funkcjonariusz CBŚ ©KMP Chorzów

  Chorzowscy policjanci zatrzymali 47-latka podszywającego się pod funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna próbował wyłudzić od 68- letniej mieszkanki Chorzowa ponad 20 tys. zł. Przed utratą pieniędzy uratowała ją pracownica banku, która zorientowała się, że seniorka może mieć do czynienia z oszustem. Teraz zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.
  Fałszywy funkcjonariusz CBŚ

  Fałszywy funkcjonariusz CBŚ ©KMP Chorzów

  W czwartek około godziny 14.00, do jednej z placówek bankowych przyszła 68-letnie klientka. Kobieta poprosiła o wypłacenie z konta ponad 20 tys. zł. Pracownica banku z rozmowie z nią szybko zorientowała się, że coś jest nie tak i starsza kobieta może paść ofiarą oszusta. Obie powiadomiły dyżurnego chorzowskiej komendy.

  Policjanci z wydziału kryminalnego wkroczyli do akcji. Jak ustalili, około 13.00 do 68-letniej mieszkanki Chorzowa zadzwoniła kobieta, która podając się za członka rodziny, poprosiła o pożyczenie pieniędzy.
  Starsza pani nie uwierzyła i zakończyła rozmowę. Po chwili zadzwonił do niej mężczyzna, który poinformował, że jest funkcjonariuszem CBŚ, a wcześniejsza rozmowa była nagrywana i potrzebuje jej pomocy, aby zatrzymać oszustkę. Rozmówca poprosił o wypłacenie pieniędzy z konta i przekazanie ich podstawionemu mężczyźnie. "Fałszywy policjant" uspokoił rozmówczynię twierdząc, że sprawa jest pod kontrolą, a jej nie grozi żadne niebezpieczeństwo. Kobieta postąpiła zgodnie z instrukcjami i udała się do banku. Na szczęście, dzięki czujności pracownicy banku nie doszło do przekazania pieniędzy.

  Policjanci z Chorzowa zatrzymali "fałszywego funkcjonariusza" w chwili, gdy zgłosił się po odbiór pieniędzy. 47-letni mieszkaniec Koszalina trafił do policyjnego aresztu. Podczas zatrzymania mężczyzna naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza. Zebrany przez policjantów i prokuratorów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   falszywy cbs

   marian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   taka hiene odstrzelic z miejsca.zero litosci.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama