Jaworzno: Pogorzelcy wracają do domów, inni muszą poczekać

  Jaworzno: Pogorzelcy wracają do domów, inni muszą poczekać

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wracamy do sprawy pożaru w kamienicy w centrum Szczakowej, do którego doszło z niedzieli na poniedziałek. Doszczętnie spłonęło wtedy jedno z mieszkań na drugim piętrze. W płomieniach zginęła jedna osoba, a siedem trafiło do szpitala z podejrzeniem zatrucia dymem. Od poniedziałku mieszkańcy kamienicy spali w hotelu Dalia, inni schronili się u krewnych i znajomych.
  W środę część z nich wróciła już do domu. Wietrzą i sprzątają zadymione i zalane wodą pomieszczenia, powoli wracają do normalnego życia. Jednak nie wszyscy. Sześć rodzin z mieszkań na drugim piętrze nadal mieszka w hotelu. Wrócą do domu, dopiero gdy Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych wyremontuje zniszczone lokale.

  Z zagrożonej pożarem kamienicy musiał też ewakuować się Tadeusz Kaczmarek, wiceprezydent Jaworzna, który mieszka na parterze.


  - Robimy wszystko, aby nasze mieszkania i cała kamienica wróciły do stanu sprzed pożaru. Trwają spotkania z najbardziej poszkodowanymi rodzinami. Urzędnicy robią wszystko, aby zapewnić im jak najlepsze warunki na czas remontu. Referat lokalowy Urzędu Miejskiego szuka dla tych rodzin mieszkań zastępczych. Mieszkańcy kamienicy na pewno nie zostaną pozostawieni na pastwę losu - zapewnia Tadeusz Kaczmarek.

  Pożar gasiły wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie (pięć zastępów) i cztery drużyny ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta. Na pomoc pogorzelcom przyjechały dwa ambulanse pogotowia i pięć radiowozów policyjnych. Podstawiono też autobus PKM Jaworzno, w którym schronili się zziębnięci ludzie.

  Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zaprószenie ognia. Trwa śledztwo w tej sprawie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama