Ważne
  Bielsko-Biała: Radni także przeciwko spalarni. I dobrze!

  Bielsko-Biała: Radni także przeciwko spalarni. I dobrze!

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bielscy radni także są przeciw spalarni - chcą zmienić plan zagospodarowania, żeby żadna spalarnia nie działała pod Szyndzielnią. I dobrze!
  1/2
  przejdź do galerii

  Bielscy radni także są przeciw spalarni - chcą zmienić plan zagospodarowania, żeby żadna spalarnia nie działała pod Szyndzielnią. I dobrze! ©arc.

  Bielscy radni także są przeciw spalarni - chcą zmienić plan zagospodarowania, żeby żadna spalarnia nie działała pod Szyndzielnią. I dobrze!
  Radni Komisji Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie rozpoczęcia prac nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, żeby uniemożliwić działalność spalarni Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej - informują mieszkańcy skupieni wokół społeczności "Bielszczanie przeciw spalarni". Dodają, że to pierwszy odważny krok Rady Miasta Bielska-Białej w historii wokół spalarni.
  Potrzeba jednak kolejnych działań i to bezzwłocznych, o co zaapelował radny Roman Matyja. W podobnym tonie wypowiedzieli się Jarosław Klimaszewski, przewodniczący rady, oraz radna Dorota Piegzik-Izydorczyk.

  Jednak poważne zaniepokojenie "Bielszczan przeciw spalarni" wzbudziła wypowiedź nowego wiceprezydenta miasta, Przemysława Kamińskiego. Stwierdził, że spalarnia może w przyszłości działać na bazie stanu prawnego z lat 90. ubiegłego wieku, bo prawo nie działa wstecz.

  - Jaka była rzeczywista intencja tej wypowiedzi, pokaże najbliższa przyszłość - komentują mieszkańcy dzielnicy Olszówka. - Niebawem zacznie się wyścig z czasem. Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym szpital, który boryka się z poważnymi długami i pogarszającym się wizerunkiem w oczach społeczeństwa. Łatwo domyśleć się, że interes marszałka województwa śląskiego i szpitala nie pokrywa się z interesem bielszczan, dlatego urząd będzie udowadniał, że spalarnia może dalej działać na podstawie przepisów… z ubiegłego wieku!

  Przypomnijmy, że 20 marca praca spalarni Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej została wstrzymana w trybie natychmiastowym. Wyniki badań ujawniły przekroczenia dioksyn i furanów o 3700 proc. i metali ciężkich o 200-500 proc.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama