Centrum Innowacji Technologicznych powstaje w Rybniku

  Centrum Innowacji Technologicznych powstaje w Rybniku

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  W Rybniku powstaje Centrum Innowacji Technologicznych. Projekt jest wspólną inicjatywą Miasta Rybnika, Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego oraz firmy Mutag Polska Sp. z o.o. Projekt ten zakłada skupienie w jednym miejscu innowacji technologicznych z zakresu odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska, energetyki, budownictwa i innych gałęzi przemysłu.  
  Obecnie proces kształtowania się CIT nabiera powoli tempa.  Już wiadomo, że firmy oraz instytucje, które zadeklarują przystąpienie do projektu, do dyspozycji będą miały jeden z budynków znajdujących się na terenie rybnickiego kampusu. To budynek D należący do miasta. Obiekt posiada bardzo dobre zaplecze biurowe i informatyczne, łącznie ok. 600 metrów kwadratowych powierzchni biurowych, salę konferencyjną i specjalistyczne laboratoria.

  CIT Rybnik będzie pełnił rolę brokera innowacji i technologii, wspomagał rozwój nowych produktów i usług powiązany z komercjalizacją i transferem know-how , wraz z pomocą w uzyskaniu dotacji unijnych i źródeł finansowania.  Nowopowołany twór umożliwi organizację spotkań, konferencji, seminariów tematycznie związanych z profilem działalności i zainteresowaniem. Jednym z głównych założeń CIT ma być pomoc lokalnym przedsiębiorstwom w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, unijnych. W ramach perspektywy na lata 2014-2020 przewidziano bowiem spore środki na innowacje.
  Firmy oraz instytucje zainteresowane włączenie się do prac nad projektem CIT proszone są o kontakt z Izbą Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego pod numerem telefonu:  32 422 11 68 lub mailowo: biuro@izbaph.rybnik.pl. Kontaktować można się także z firmą Mutag pod numerem telefonu: 32 433 03 55 lub mailowo: biuro@mutag.pl.

  Jak pozyskiwać unijne dotacje? Spotkanie informacyjne
  „Możliwości pozyskania wsparcia dla przedsiębiorstw w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020” – to hasło przewodnie spotkanie informacyjnego organizowanego już dziś przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego. W spotkaniu udział powinien wziąć każdy przedsiębiorca, który liczy na wsparcie dla swojej działalności, chce pozyskać środki na rozwój, tworzenie nowych miejsc pracy, czy wprowadzenie innowacyjnych technologii.

  - Celem spotkania informacyjnego  jest przedstawienie możliwości  wsparcia dla sektora mikro, małych i średnich oraz dużych firm w ramach działań Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa Śląskiego, za wdrażanie których odpowiada Śląskie Centrum Przedsiębiorczości – mówi Andrzej Żylak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

  W czasie prezentacji przedstawiciele Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości przybliżą uczestnikom ofertę RPO WSL 2014 – 2020 opartą o zapisy zatwierdzonych dokumentów i wytycznych, w tym Projektu Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych przyjętego przez Zarząd Województwa Śląskiego.

  - W czasie spotkania przedsiębiorcy będą mogli zaznajomić się nie tylko ze źródłami dofinansowania, planowanymi kwotami wsparcia, czy celami na które będą przeznaczane dotacje, ale również uzyskają informacje odnośnie narzędzi i instytucji, które wspierają przedsiębiorców w poszukiwaniu informacji o dostępnych w naszym województwie funduszach strukturalnych i inwestycyjnych – mówi Andrzej Żylak.

  Co ważne spotkanie ma służyć nie tylko poinformowaniu o źródłach finansowania działalności, ale także dyskusji. Każdy z przedsiębiorców, po zakończeniu prezentacji, będzie mógł liczyć na indywidualne konsultacje.

  Wszystkim zainteresowanym przedsiębiorcom przypominamy, że spotkanie odbędzie się w „Rezydencji pod Wiatrakiem” w Rybniku-Popielowie (ul. Konarskiego 48a , w   godzinach od 10 do 12).  Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

  Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniu.


  Już dziś zdobądź elektroniczny podpis
  Przedsiębiorcy, szefowie fundacji i stowarzyszeń, a także klubów sportowych czy instytucji kulturalnych, którzy chcą bez problemów, konieczności odbywania długich wizyt kontaktować się z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną, już dziś powinni nabyć elektroniczny podpis. Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego to jedyna instytucja w regionie, gdzie  wydawane są certyfikaty kwalifikowane przeznaczone do składania i weryfikowania bezpiecznego podpisu elektronicznego, a także wydawanie certyfikatów niekwalifikowanych zaufanych przeznaczonych do podpisywania i szyfrowania poczty i plików.  

  Rybnicka Iza to jedyne miejsce w regionie, gdzie uzyskać można podpis  elektroniczny  Sigillum, oferowanym przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych. Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy więc już dziś  do Punktu Weryfikacji Tożsamości przy Izbie Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, ul. Rynek 12, 44-200 Rybnik, tel. 32 422 11 68.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama