Ruda Śląska: Olbrzymia Sauna Śląska i aufguss show od...

  Ruda Śląska: Olbrzymia Sauna Śląska i aufguss show od pierwszego weekendu maja w Aquadromie

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sauna Śląska w aquaparku Aquadrom w Rudzie Śląskiej. Aufguss show
  1/7
  przejdź do galerii

  Sauna Śląska w aquaparku Aquadrom w Rudzie Śląskiej. Aufguss show ©Aquadrom

  Na pierwszy weekend maja aquapark Aquadrom zapowiada otwarcie Sauny Śląskiej, prawdopodobnie największego saunarium na Górnym Śląsku
  W pierwszy weekend maja w rudzkim parku wodnym Aquadrom (ul. Kłodnicka 97/4) zaplanowano otwarcie Sauny Śląskiej - prawdopodobnie największej sauny na Górnym Śląsku. Dodatkową nowością będą odbywające się w niej multimedialne seanse przygotowywane przez miejscowych saunamistrzów. Rozwój tej strefy to efekt szybko rosnącej popularności saunarium w Rudzie Śląskiej.

  Sauna w aquaparku Aquadrom jest oblegana. W 2014 roku frekwencja w saunarium zwiększyła się prawie trzykrotnie, a już w marcu 2015 roku odnotowano kolejny rekord odwiedzin, o 30 proc. więcej ludzi niż poprzednio skorzystało z sauny. Chociaż nowa sauna powstanie z połączenia dwóch poprzednich, ze względu na powierzchnię będzie to największa sauna w regionie Górnego Śląska.
  - W naszej starej saunie fińskiej brakowało już miejsca dla klientów. Nowa sauna oznacza nie tylko większy komfort dla saunowiczów, ale przede wszystkim zupełnie nową jakość przeprowadzanych tam rytuałów saunowych. – mówi Marceli Zawadzki z rudzkiego saunarium.

  Cennik będzie obowiązywał ten sam, co obecnie. Sauna Śląska będzie jedną z czterech saun w Aquadromie i będzie dostępna dla każdego, kto kupi bilet do Aquadromu. Np. dwie godziny w tygodniu w promocyjnej cenie kosztują 20 zł. Z kolei bilet całodniowy w weekendy kosztuje 60 zł.

  Moda na rytuały saunowe przyszła do Polski z Zachodu. Saunamistrzowie z rudzkiego obiektu przez ostatnie dwa lata niejednokrotnie stawali na podium zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. Nie bez powodu też pierwsze zawody w Polsce zorganizowano właśnie w rudzkim obiekcie. Teraz, z nową sauną, chcą znacząco podnieść ich poziom organizując regularnie tzw. aufguss show.

  - Stworzenie dobrego aufguss show to wcale niełatwa sztuka – opowiada Marceli Zawadzki. - Polega na zsynchronizowanie muzyki, kilku źródeł światła, odpowiedniej temperatury i unoszącego się zapachu z ruchami ręcznika, a nawet grą aktorską saunamistrza - dodaje.

  Zadaniem prowadzących jest, aby całość tworzyła jeden, kilkunastominutowy, spójny pokaz, podczas którego klient nie tylko odpowiednio się zrelaksuje, ale również pozna jakąś historię.

  „Walka o życie”, „Wojowniczka”, czy „Dark Hunter” to nazwy tylko niektórych auffguss show, które w rudzkim parku wodnym będą odbywać się już od połowy maja. Organizatorzy zapewniają, że miejsca w saunie nie zabraknie dla nikogo.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co to ten auffguss

   Tylko pytam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Auffguss show czy może auzgust show ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama