Ważne
  Huta ArcelorMittal ma problem, bo mieszkańcy Zawisnej nie...

  Huta ArcelorMittal ma problem, bo mieszkańcy Zawisnej nie chcą kopalni piasku

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kopalnia Piasku Zawisna z lotu ptaka
  1/2
  przejdź do galerii

  Kopalnia Piasku Zawisna z lotu ptaka ©Google Earth maps

  Mieszkańcy Zawisnej w gminie Kamienica Polska nie zgodzili się na warunkowe wznowienie wydobycia w kopalni piasku w ich miejscowości. Huta ArcelorMittal ma problem.
  Wydobycie w kopalni Piasku w Zawisnej nie będzie wznowione - taką decyzję podjęli mieszkańcy wsi podczas spotkania z przedstawicielami firmy, która kupowała piasek z gminnej kopalni.

  Piaskownię zamknięto 1 kwietnia. Decyzję podjęli radni na życzenie mieszkańców, którzy zebrali pod wnioskiem o likwidację kopalni blisko 300 podpisów. Inicjatorką ich zbierania była radna Hanna Pańczyk. Mieszkańcy chcieli likwidacji wydobycia, bo jak twierdzili, ciężkie samochody całkowicie zniszczyły drogi w ich miejscowości. Dodawali, że pęknięcia z tego powodu pojawiły się także na niektórych domach.

  Huta będzie miała problem?


  Protestujących mieszkańców nie przekonał Waldemar Stronk, prezes firmy Kolmet, która zajmowała się dostarczaniem piasku z odkrywki do huty w Dąbrowie Górniczej.

  - Huta będzie mieć z tego tytułu problemy z wielkimi piecami, bo tylko piasek z Zawisnej nadaje się do zastosowanej tam technologii. Prosimy jedynie o pozwolenie na wywóz 400 ciężarówek z piaskiem. Później zakończymy wydobycie - mówi Stronk.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Najlepszy i najtańszy piasek nie jest w Indiach? ;) Biedny Lakshmi Mittal ledwo wiąże koniec z końcem z trudem dopinając budżet domowy na kolejny miliard €. Jeszcze to trucie mieszkańców Zagłębia i...rozwiń całość

   Najlepszy i najtańszy piasek nie jest w Indiach? ;) Biedny Lakshmi Mittal ledwo wiąże koniec z końcem z trudem dopinając budżet domowy na kolejny miliard €. Jeszcze to trucie mieszkańców Zagłębia i okolic teraz wyszło. Oj trzeba będzie dać łapówkę i usunąć inspektorkę WIOŚ. Filtry? Jakie filtry? Low cost rodem z Kalkuty!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama