Nowe targowisko w Żorach już prawie gotowe [ZDJĘCIA]

  Nowe targowisko w Żorach już prawie gotowe [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żory: Nowe targowisko już prawie gotowe
  1/48

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Katarzyna Śleziona/Dziennik Zachodni

  Nowe targowisko w Żorach przy Dąbrowskiego gotowe już 12 maja? Wszystko na to wskazuje. Budowa hali targowej wraz z boksami, parkingami wokół hali, oświetleniem parkingu i zatoki autobusowej przy ul. Dąbrowskiego i przyległego chodnika pochłonie blisko 4 mln zł.

  Targowisko Dąbrowskiego Żory: Gotowe już 12 maja?  Dobiega końca etap budowy nowej hali targowej przy ul. Dąbrowskiego. Powoli nowe boksy zajmują kupcy, którzy przez ostatnie miesiące prowadzili handel obok placu budowy targowiska - za blokiem nr 15 na osiedlu Powstańców Śląskich, w drewnianych budkach i zniszczonych blaszakach. - Przetrwaliśmy zimę i powoli przenosimy się do nowej hali targowej. Wiele boksów jest jeszcze do zajęcia - mówi nam jeden z kupców.

  Do nowego targowiska handlowcy przenoszą się od połowy kwietnia. Od tego momentu trwa też drugi etap inwestycji, czyli budowa parkingów i obejścia wokół hali. - Do 12 maja inwestycja zostanie ukończona. Na drodze pierwotnego terminu otwarcia, czyli do 31 marca, stanęła aura - mówi nam Elżbieta Swaczyj z biura promocji, kultury i sportu z żorskiego magistratu.

  Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami!

  Jak będzie wyglądać inwestycja? - Powstanie parterowe targowisko, składające się z 61 boksów. Każdy z nich będzie mieć wymiary 2 na 3 metry ze strefą do wystawiania, aby został zachowany charakter targowiska. Boksy będą zamykane na drzwi przypominające garażowe i częściowo będą wystawione na przejścia. Kupujący będą poruszać się między tzw. trzema alejkami na terenie targowiska. I co najważniejsze, po jednej i po drugiej stronie - na wzór bazaru w bliskowschodnim stylu - będą wystawiane towary. W obiekcie znajdzie się także miejsce na sanitariaty i biuro dla kupców - mówi nam Marek Wawrzyniak z Pracowni Architektury i Grafiki toprojekt z Rybnika, która stworzyła projekt targowiska.

  Ciekawie będzie wyglądać dach targowiska. - Konstrukcja dachu nie będzie miała podpór, będzie wykonana z drewna klejonego. Przez otwory będzie wprowadzane do środka targowiska światło z zewnątrz - dodaje Wawrzyniak. - To będzie takie trochę handlowanie uliczne, a zimą kupcy będą dogrzewać się np. piecykami elektrycznymi - mówi Wawrzyniak. Projektant podkreśla jednak, że niewielkimi przeróbkami są w stanie przykryć całościowo cały obiekt.

  Wokół targowiska powstanie 105 stanowisk postojowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. Przy drodze dojazdowej przewidziana jest także zatoka autobusowa. Ciekawie będzie też wyglądać tzw. mała architektura wokół. Zostaną ustawione tzw. donice, które będą spełniać rolę ławek. Z drugiej strony zobaczymy też uporządkowaną zieleń z podświetlanymi drzewkami, gdzie będzie można także na chwilę usiąść i odpocząć, a nawet prowadzić chwilową sprzedaż.


  *Gran Turismo Slovakia 2015. Najdroższe samochody świata w Katowicach ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama