Ważne
  Śląskie: Zasady rekrutacji do szkół średnich [TERMINY,...

  Śląskie: Zasady rekrutacji do szkół średnich [TERMINY, DOKUMENTY]

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zasady rekrutacji do szkół średnich w woj. śląskim
  1/5
  przejdź do galerii

  Zasady rekrutacji do szkół średnich w woj. śląskim

  Zasady rekrutacji do szkół średnich w woj. śląskim: Choć gimnazjaliści dopiero pod koniec czerwca dowiedzą się jak poszło im na egzaminie, to już od 11 będą musieli podjąć decyzję do jakich szkół aplikować. Wtedy rusza elektroniczna rekrutacja do szkół średnich. Każdy kandydat będzie mógł wskazać trzy szkoły.
  Zasady rekrutacji do szkół średnich w woj. śląskim:

  W tym roku rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych rozpocznie się w poniedziałek 11 maja. Nabór odbywa się tradycyjnie już drogą elektroniczną. Uczniowie chcąc zapisać się do wybranych liceów będą musieli wejść na stronę i tam zaznaczyć preferowane szkoły. Następnie osobiście będą musieli złożyć wnioski w szkołach, które ich interesują.

  Uczniowie będą mogli zaznaczyć wyłącznie trzy placówki. Istotna będzie kolejność ich wyboru. Numer jeden to szkoła, w której uczniowie najbardziej chcieliby rozpocząć naukę.

  Oto szczegółowe terminy rekrutacji:

  Od 11 maja do 24 czerwca 2015 r. do godz. 12.00 - Wprowadzanie wyników przez internet oraz składanie wniosków do szkoły pierwszego wyboru.

  Od 26 czerwca do 30 czerwca 2015 r. do godziny 15.00 - dostarczanie do szkół potwierdzonej kopii świadectwa ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego - kopie oznaczone numerem 1.

  3 lipca 2015 r. do godz. 10.00 - ogłoszenie przez dyrektora szkoły list kandydatów zakwalifikowanych do szkoły z podziałem na oddziały.

  Do 7 lipca 2015 r. do godz. 10.00 - potwierdzanie przez kandydatów woli uczęszczania do wybranej szkoły. W tym celu będzie musiał dostarczyć oryginał świadectw ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego.

  8 lipca 2015 r. godz. 9.00 - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

  Jeśli okaże się, że po zakończeniu naboru w szkole nadal są wolne miejsca, dyrektor będzie mógł przeprowadzić postępowanie uzupełniające. Jego wyniki powinny być przedstawione do 25 sierpnia.

  Czym kierować się podczas wyboru szkoły? W pierwszej kolejności marzeniami, w drugiej realnymi wynikami - komentuje Włodzimierz Raczek, wicedyrektor V LO w Bielsku Białej, które od lat zajmuje wśród liceów 1. pozycję w woj. śląskim w rankingu szkół ponadgimnazjalnych Fundacji Perspektywy. - Jeżeli miałbym wybierać szkołę to na pewno najwyżej na liście preferencji umieściłbym dobre liceum, ale analizując swoje punkty rekrutacyjne oceniłbym swoje realne szanse i wybrał przynajmniej jedną szkołę z nisza punktacją - podpowiada wicedyrektor V LO.


  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (3)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama