Śląskie fatalnie oznakowane. Wciąż szukamy drogowych bubli!

  Śląskie fatalnie oznakowane. Wciąż szukamy drogowych bubli!

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowice: ul. Chorzowska Gdy kierowca jadący z Chorzowa do Katowic DTŚ-ką chce skręcić na Koszutkę, jest zaskakiwany przez znaki. Znak najezdni mówi
  1/5
  przejdź do galerii

  Katowice: ul. Chorzowska
  Gdy kierowca jadący z Chorzowa do Katowic DTŚ-ką chce skręcić na Koszutkę, jest zaskakiwany przez znaki. Znak na
  jezdni mówi o lewoskręcie, ale znak pionowy... zakazuje skrętu w lewo. Tymczasem chodzi o to, by nie wjechać na rondzie pod prąd, co się zdarza. ©Marzena Bugała

  Na jednym słupku umocowano trzy znaki, a kierowcy nie wiedzą, jak przejechać przez rondo? Tak się zdarza. Od tygodnia zbieramy informacje o bublach drogowych i fatalnie oznakowanych ulicach.
  Internauci mocno nam pomagają, przysyłają zdjęcia i opisują sytuacje, gdzie przydałyby się zmiany. - Bardzo dużo jeżdżę po regionie i wściekam się na niekonsekwencję drogowców, jeśli chodzi o stawianie znaków poziomych i pionowych - denerwuje się pan Zbigniew, jeden z katowickich kierowców. - Gdy w Katowicach jadę ulicą Warszawską w stronę Mysłowic, to chcąc jechać cały czas prosto, co chwilę jestem zmuszany do zmiany pasów - daje przykład.


  Kierowcy zwracają uwagę na jedno: w ostatnim czasie na naszych ulicach przybyła niesamowita ilość znaków. Czy przez nie wzrasta bezpieczeństwo? One są nawet w parkach, co na Zachodzie byłoby nie do pomyślenia.

  Okazuje się, że znaki, które powinny być poprawione, widzą też policjanci. - Każdy policjant w trakcie służby ma obowiązek sporządzić służbową notatkę, jeśli zauważy nieprawidłowe oznakowanie - wyjaśnia nadkomisarz Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach. - Taką notatkę wysyłamy do zarządcy drogi z prośbą o diagnozę sytuacji. Sygnały dostajemy również od kierowców, i także je sprawdzamy - dodaje.

  Znasz takie miejsca na drogach w swoim mieście? Sfotografuj je i napisz do nas: www.dziennikzachodni.pl i www.naszemiasto.pl


  Oto opinie naszych internautów na temat bałaganu na śląskich drogach:  CHORZÓW
  Chorzowskie absurdy, to światła działające na skrzyżowaniach w godzinach nocnych. W godzinach 22.30-5.30 śmiało mogą być powyłączane. (chorzowianin)
  GLIWICE
  Przy wyjeździe z Gliwic ulicą Pszczyńską, w okolicach sklepu Agata, kończą się dwa pasy ruchu w jedną stronę, zaczyna się jeden. Jest znak nakazujący opuszczenie prawego pasa i zjazd na lewy, a kilka metrów dalej zaczyna się ciągła linia między pasami ruchu - uniemożliwia to dostosowanie się do znaku... Ponadto, w tym miejscu jest też boczna uliczka w prawo. Jeśli ktoś chciałby w nią skręcić pozostając w zgodzie z przepisami, powinien zjechać na lewy pas i z lewego pasa skręcić w prawo. (Marcin)
  TYCHY
  Jak ktoś chce na własne oczy zobaczyć, jak nie powinno się ustawiać znaków, niech wjedzie do Tychów. Tu dopiero można zobaczyć wariactwo znakowe w pełnej odsłonie. Przykładem może być dojazd do ronda Armii Krajowej - Piłsudskiego, jadąc od lodowiska. Przed samym rondem stoi tyle znaków że trzeba by stanąć i chwilę pomyśleć, czego dotyczą? (szoferek1)
  ŚWIĘTOCHŁOWICE
  Ulica Szpitalna na odcinku: Wyzwolenia-Polna. Znaki "zakaz parkowania" po obu stronach ulicy dotyczą również chodników. Z obu stron ulicy są cmentarze, a od strony cmentarza ewangelickiego jest szeroki chodnik i wszyscy tam parkują. Nie reaguje ani straż miejska, ani policja. Czy nie prościej ten znak usunąć? Ponadto zabudowane tam znaki ograniczające prędkość do 40 km na godz. nie są w ogóle respektowane nawet przez służby mające tego pilnować. (A. K.)

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   najglupsze

   denis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 8

   to wjazd do tunelu pod rondem w katowicach! znak terenu zabudowanego (sic!) jaki teren zabudowany w tunelu? !!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   karac mandatami

   katowiczanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 5

   za glupie oznakowanie policja powinna wlepiac mandaty, bo czasem takie oznakowanie nie pozwala na przestrzeganie przepisow (tak jak w tychach) i wtedy to kierowca jest karany - znowu za glupote...rozwiń całość

   za glupie oznakowanie policja powinna wlepiac mandaty, bo czasem takie oznakowanie nie pozwala na przestrzeganie przepisow (tak jak w tychach) i wtedy to kierowca jest karany - znowu za glupote urzedasa placi zwykly czlowiek. a gdyby taki urzedas dostal mandat zaraz zaczalby mysleczwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama