Siemianowice Śląskie: Matki wywalczyły wydawanie stypendiów...

  Siemianowice Śląskie: Matki wywalczyły wydawanie stypendiów socjalnych

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Siemianowice: Matki wywalczyły wydawanie stypendiów socjalnych

  Siemianowice: Matki wywalczyły wydawanie stypendiów socjalnych ©arc.

  Po licznych interwencjach matek władze miasta zdecydowały się przyspieszyć termin wydawania stypendiów socjalnych uczniom z miasta. Od wtorku można odbierać je w kasie magistratu.
  Siemianowice: Matki wywalczyły wydawanie stypendiów socjalnych

  Siemianowice: Matki wywalczyły wydawanie stypendiów socjalnych ©arc.

  Decyzją Ministerstwa Edukacji zmieniły się w ubiegłym roku terminy wydawania stypendiów socjalnych. a okres od września do grudnia 2014 roku pieniądze wypłacone zostaną w grudniu, a za okres od stycznia do czerwca 2015 roku miały być przyznane w czerwcu, choć jak wcześniej informowano na stronach urzędu miasta - w pierwszym kwartale tego roku. Opóźnienia wystarczyły do tego, aby zdesperowani rodzice zaczęli atakować w tej sprawie na każdy możliwy sposób, próbując się dostać do prezydenta miasta, czy też...
  pisząc do niego bezpośrednio na tablicę na Facebooku. Efekt? Miasto przyspieszyło wydawanie stypendiów socjalnych i od początku ubiegłego tygodnia można je już odbierać w w siedzibie Referatu Edukacji - przy ul. 1 Maja 1a.

  W tym roku stypendia przyznano 1130 uczniom. Za każdy miesiąc uczeń miał mieć wypłacane średnio 90 zł 10 gr. za każdy miesiąc. Okres stypendialny kończy się wraz z końcem tego roku szkolnego. Co trzeba zrobić, by załapać się na kolejny rok? Należy złożyć wniosek w Referacie Edukacji Urzędu Miasta lub w siemianowickiej szkole do której dziecko uczęszcza na początku września. By zostać beneficjentem, trzeba spełnić kryterium dochodowe. W przypadku osoby samotnie gospodarującej kwota nie powinna przekroczyć 542 zł na osobę, natomiast dochód na jedną osobę w rodzinie nie powinien przekraczać 456 zł.

  Dla osób, które we wnioskach o przyznanie stypendium szkolnego o charakterze socjalnym wskazały rachunek bankowy, wykonano wczoraj przelewy na konta. Osoby, które wybrały wypłatę świadczenia w kasie Urzędu Miasta, mogą odebrać stypendium w kasie Urzędu Miasta przy ul. Jana Pawła II 10 w godzinach otwarcia kasy tj. poniedziałek: 7.00 - 17.00, wtorek - czwartek: 8.00 - 16.00, piątek: 8.00 - 14.00.


  *Gran Turismo Slovakia 2015. Najdroższe samochody świata w Katowicach ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama