Ważne
  Serial "Aminata - siła miłości" TVP 1 STRESZCZENIE Premiera...

  Serial "Aminata - siła miłości" TVP 1 STRESZCZENIE Premiera 8 maja. Dorówna popularnością Isaurze?

  OSZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Aminata - siła miłości" to nowa propozycja serialowa TVP 1. W jego obsadzie znaleźli się m.in. Cuba Jr. Gooding, Aunjanue Ellis.
  1/5
  przejdź do galerii

  "Aminata - siła miłości" to nowa propozycja serialowa TVP 1. W jego obsadzie znaleźli się m.in. Cuba Jr. Gooding, Aunjanue Ellis. ©ARC

  "Aminata - siła miłości" to nowa propozycja serialowa TVP 1. W jego obsadzie znaleźli się m.in. Cuba Jr. Gooding, Aunjanue Ellis. Premiera liczącego sześć odcinków serialu odbędzie się 8 maja o godz. 20.25. Zastąpi w tym paśmie serial "Talianka" z Joanną Moro.
  Aminata - siłą miłości to najnowszy serial TVP 1, który będziemy mogli oglądać od 8 maja.

  Już w najbliższy piątek, 1 maja TVP 1 wyemituje ostatni odcinek serialu "Talianka", w którym występuje Joanna Moro. Ale osoby, które nie wyobrażają sobie piątkowego wieczoru bez seriali, tydzień później dostaną nową propozycję.

  Konkretnie serial „Aminata – siła miłości” o czarnoskórej dziewczynce z Afryki (Aunjanue Ellis), porwanej przez handlarzy niewolników.


  „Aminata – siła miłości” to mini serial zrealizowany na podstawie powieści kanadyjskiego pisarza Lawrence’a Hilla. Autor zaczerpnął tytuł „The Book of Negroes” z historycznego dokumentu, będącego spisem 3000 czarnoskórych niewolników, którzy podczas tzw. rewolucji amerykańskiej, czyli wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, oddali się pod protektorat brytyjski i zostali w 1783 r. przetransportowani do kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja.
  Serial wyreżyserował Clement Virgo, w obsadzie znaleźli się m.in.: Cuba Jr. Gooding, Aunjanue Ellis, Ben Chaplin, Louis Jr. Gossett, Greg Bryk, Tenika Davis, Jane Alexander, Rick Roberts, Allan Hawco, Lyriq Bent, Matt Ward, Stephan James.
  Serial będzie można oglądać w każdy piątek o godz. 20.25.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama