Matura 2015: Magda i Marcin z IV LO w Bytomiu przed maturą...

  Matura 2015: Magda i Marcin z IV LO w Bytomiu przed maturą [PYTANIA + ODPOWIEDZI]

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Matura 2015 w Bytomiu: Oboje są z tej samej klasy - III f. Magda - humanistka, która marzy o studiach polonistycznych. Marcin to ścisłowiec i oczami
  1/2
  przejdź do galerii

  Matura 2015 w Bytomiu: Oboje są z tej samej klasy - III f. Magda - humanistka, która marzy o studiach polonistycznych. Marcin to ścisłowiec i oczami wyobraźni już jest w gronie studentów Politechniki w Gliwicach. Ale na razie przed nimi matura. ©Magdalena Nowacka-Goik/Dziennik Zachodni

  Matura 2015 w Bytomiu: Towarzyszymy maturzystom z IV LO im. B. Chrobrego, czyli z "Sikoraka". Magdalena Grabowska i Marcin Wysocki zdają w poniedziałek 4 maja pierwszy egzamin maturalny. Będziemy ich wspierać aż do końca maturalnych zmagań.
  Matura 2015 w Bytomiu:

  Oboje są z tej samej klasy - III f. Magda - humanistka, która marzy o studiach polonistycznych. Marcin to ścisłowiec i oczami wyobraźni już jest w gronie studentów Politechniki w Gliwicach. Ale na razie przed nimi matura.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  * CO WOLNO MIEĆ PRZY SOBIE NA MATURZE 2015?
  * TERMINY I ZASADY MATURY 2015
  * MATURA 2015 PYTANIA + ODPOWIEDZI


  - W zasadzie to uświadomiliśmy sobie, że egzaminy są tak blisko, dopiero tydzień temu, po zakończeniu roku szkolnego - opowiadają i przyznają, że już zaczęli czuć lekkie zdenerwowanie przed poniedziałkiem. Nie dla nich więc snucie majówkowych planów. To będzie weekend ostatniego zakuwania.

  - Jeśli chcę się odstresować, to robię sobie filiżankę dobrej kawy, owijam kocem i oglądam film - mówi Magda. Ale dodaje, że podczas tego weekendu będzie chciała jednak wykorzystać czas maksymalnie na naukę.

  MATURA BEZ TAJEMNIC. TUTAJ ZNAJDZIESZ KOMPLET INFORMACJI
  Matura 2015 PYTANIA + ODPOWIEDZI + ARKUSZE
  :
  Zdaje język polski w wersji podstawowej i rozszerzonej, matematykę, język angielski oraz wiedzę o społeczeństwie. Ze względu na ten ostatni przedmiot, na pewno będzie śledziła wiadomości.

  - Jestem dość na bieżąco, szczególnie interesują mnie stosunki między Rosją i Ukrainą. To cały czas gorący temat i mam nadzieję, że egzamin będzie z tym związany. Ponieważ czas matury zbiega się z wyborami prezydenta w Polsce, to stawiam, że tematyka egzaminu też może być z tym związana - podkreśla.

  Jeśli chodzi o język polski nie ma szczególnych preferencji. - Przeczytałam wszystkie lektury, bardzo pasowałyby mi odniesienia do "Dziadów" lub "Lalki". Trochę mam obawy, jeśli chodzi o "Pana Tadeusza", bo tam jest ogrom motywów, do których można się odnieść - mówi.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama