Katowice: Internetowy oszust zatrzymany zaraz po wyjściu z...

  Katowice: Internetowy oszust zatrzymany zaraz po wyjściu z więzienia

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Internetowego oszusta, który w ub. roku wyłudził na portalu aukcyjnym pieniądze od 140 osób, zatrzymali policjanci z Katowic. Funkcjonariusze dotarli do niego w chwili, gdy po wyroku wychodził z zakładu karnego w Brzegu.
  Jak powiedział w piątek rzecznik katowickiej policji podkomisarz Jacek Pytel, mężczyzna cieszył się wolnością bardzo krótko. Zaraz po czteromiesięcznym odsiedzeniu kary za jazdę po pijanemu został bowiem aresztowany na kolejne trzy miesiące - za oszustwa.

  W ub. roku mężczyzna wystawiał na internetowych aukcjach różne przedmioty kolekcjonerskie - medale, ordery i srebrne monety. Mimo dokonywanych przez klientów wpłat - od 60 zł do 1 tys. zł - nie wysyłał ich.

  Katowiccy policjanci zebrali wówczas informacje o 140 poszkodowanych przez niego osobach, jednak w pewnym momencie stracili oszusta z oczu. - W końcu, w ostatnich dniach wytropiliśmy go w zakładzie karnym w Brzegu, skąd akurat miał wyjść po odbyciu czteromiesięcznej kary - powiedział Pytel.

  - Policjanci dotarli na miejsce akurat w chwili, gdy mężczyzna wychodził z zakładu karnego. Zatrzymali go, po czym wrócił do celi na trzy miesiące - wyjaśnił Pytel.

  Po zatrzymaniu oszust usłyszał zarzuty związane z 14 szczegółowo udokumentowanymi internetowymi wyłudzeniami. W czasie jego aresztowania katowiccy śledczy będą zbierać przeciw niemu kolejne materiały. W procesie będzie mu groziło do ośmiu lat więzienia. PAP

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama