Ważne
  Majówka 2015: NAJLEPSZE IMPREZY NA 2 MAJA i 3 MAJA

  Majówka 2015: NAJLEPSZE IMPREZY NA 2 MAJA i 3 MAJA

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Majówka 2015: NAJLEPSZE IMPREZY NA 2 MAJA i 3 MAJA

  Majówka 2015: NAJLEPSZE IMPREZY NA 2 MAJA i 3 MAJA ©Jaroslaw Jakubczak/Gazeta Wrocławska

  Pierwszy majowy weekend to okazja do udziału w wielu patriotycznych uroczystościach z okazji Dnia Flagi RP oraz Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Ale nie tylko. To także możliwość spędzenia tego czasu aktywnie podczas różnych imprez i wydarzeń organizowanych w naszym regionie. A tych nie brakuje. W całym regionie przygotowano szereg atrakcji, również tych dla najmłodszych.
  Majówka 2015: NAJLEPSZE IMPREZY NA 2 MAJA i 3 MAJA

  Majówka 2015: NAJLEPSZE IMPREZY NA 2 MAJA i 3 MAJA ©Jaroslaw Jakubczak/Gazeta Wrocławska

  Majówka 2015 NAJLEPSZE IMPREZY, KONCERTY

  Majówka 2015 Katowice
  Giszowiecka majówka 3 maja rozpocznie się o godz. 16 na placu Pod Lipami 1. Zagra orkiestra dęta KWK Wujek pod dyrekcją Henryka Morcińczyka i zespół Mixer Band. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji w wesołym miasteczku i wokół niego. Natomiast w domu kultury w Piotrowicach coś dla miłośników poezji. Na niedzielnym Majowym Wieczorze Poetyckim pojawi się Bolesław "Bolko" Stelmach. Spotkanie zaplanowane jest na godz. 17.15. Wstęp wolny.

  Majówka 2015 Beskidy
  Wielka gratka dla pasjonatów zabytkowych pojazdów. 2 maja będzie można je podziwiać w godz. od 13.40 do 16 na rynku w Wiśle. Tego samego dnia o godz. 15, w Amfiteatrze im. S. Hadyny, rozpocznie się Międzynarodowy Góralski Piknik Majowy.

  Wystąpią m.in. kapele góralskie, dzieci z miejscowych szkół i przedszkoli oraz zespół ze Słowacji. Zaś 3 maja na wiślańskim placu B. Hoffa o godz. 14 odbędą się pokazy strażackie. W sobotę o godz. 11 w Bacówce na Szańcach w Koniakowie czeka nas redyk z mieszaniem owiec. Zaś w Szczyrku ciekawie zapowiada się cykl imprez pod hasłem "Morze, góry i Mazury" z Radiem Zet.

  Majówka 2015 Częstochowa
  2 i 3 maja na Jasnej Górze odbędą się uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W sobotę o 18.30 wierni będą mogli uczestniczyć w procesji maryjnej po wałach pod przewodnictwem o. Krystiana Gwioździka, przeora Jasnej Góry.

  Natomiast w niedzielę obchody rozpoczną się już o godz. 5.30, a zakończą o 21. Wśród nich m.in. odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej, ingres księży biskupów oraz msza św. z homilią abp. Stanisława Gądeckie-go, metropolity poznańskiego i przewodniczącego Episkopatu Polski.

  Na wałach jasnogórskich będzie można uczestniczyć również w drodze krzyżowej, prowadzonej przez o. Stanisława Jarosza oraz Animatorów Duchowej Adopcji.

  Majówka 2015 Rybnik
  Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach w ramach majówkowego świętowania zaprasza 3 maja na godz. 15. W programie imprezy majówkowej Wesoła Ferajna Berniego, koncert Orkiestry Dętej KWK Chwałowice oraz zespołu Grafit. Ponadto organizatorzy przygotowali warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy dla dzieci. Dla smakoszy swojskiego jedzenia będą też stoiska gastronomiczne.

  Majówka 2015 Zawiercie
  Tegoroczna majówka w Zawierciu bogata jest w imprezy sportowo-rekreacyjne, które odbędą się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Niedziela będzie muzyczno-taneczna. Dancing "Powróćmy jak za dawnych lat" - z udziałem zespołów Tedi Band i Folky Band - zorganizowany zostanie w godz. od 17 do 21 w muszli koncertowej przy ulicy Szymańskiego.


  *Gran Turismo Slovakia 2015. Najdroższe samochody świata w Katowicach ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama