Finał Pucharu Polski: Lech - Legia 1:2 RELACJA + ZDJĘCIA...

Finał Pucharu Polski: Lech - Legia 1:2 RELACJA + ZDJĘCIA Legia zdobyła Puchar Polski!

Tomasz Dębek (AIP), Tomasz Biliński (AIP)

Lech - Legia 1:2. Legia ma Puchar Polski!
    1/21

Lech - Legia 1:2. Legia ma Puchar Polski! ©Szymon Starnawski/Polskatimes

Finał Pucharu Polski 2015 Lech - Legia: Lech Poznań w pierwszej połowie zupełnie nie wykorzystał swojej przewagi, a po przerwie był zdecydowanie w cieniu Legii Warszawa, która po zwycięskiej bramce Marka Saganowskiego zdobywa Puchar Polski! Za chwilę będzie ceremonia wręczenia medali oraz oczywiście Pucharu.

Głośne "Puchar jest nasz!" po meczu Legii z Lechem. Wojskowi nie chcieli zatrzymać się w mix zonie

Po triumfie w finale Pucharu Polski piłkarze Legii Warszawa opuścili Stadion Narodowy w znakomitych nastrojach. Nie chcieli jednak rozmawiać z dziennikarzami, a przez mix zone przeszli bez zatrzymywania się, krzycząc "Puchar jest nasz!".

Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym 2:1. Dla stołecznego klubu to 17. takie trofeum w historii.

Tak się złożyło, że finał Pucharu Polski był dla Tomasza Jodłowca 100. meczem w barwach Legii. Meczem, który miał być świętem polskiego futbolu, a którego 29-letni pomocnik nie zaczął dobrze. Sprawiał wrażenie ospałego, nie nadążał za lechitami. Kulminacja dramatu nastąpiła w 20. minucie, gdy po rzucie rożnym skierował piłkę do własnej bramki. Po golu minęła ledwie minuta, a Lech mógł prowadzenie podwyższyć. Na piłce poślizgnął się Jakub Rzeźniczak, przejął ją Zaur Sadajew i był sam na sam z Duszanem Kuciakiem. Słowacki bramkarz obronił jednak strzał poznaniaka.

To było też podsumowanie słabej gry legionistów. Można mówić o kontrolowaniu meczu, ale akurat nie tego sobotniego. Trudno nie odnieść wrażenia, że odkąd do Chin odszedł Miroslav Radović, to zespół ma jedynie przebłyski. Rzadko gra tak szybko jak jesienią, ma problemy, by zaskoczyć rywala. Można zwalać też na murawę, która była w kiepskim stanie, z niektórych miejscach maksymalnie zużyta, ale bez przesady.

Wprawdzie zaczęło się efektownie, ale głównie dzięki oprawom obu drużyn. Zza każdej z bramek Lecha i Legię dopingowało mniej więcej po dziesięć tys. fanów. Ci z Warszawy koło południa zebrali się przy Łazienkowskiej i stamtąd m.in. przez Most Poniatowskiego przeszli na Stadion Narodowy. Poznaniacy natomiast przyjechali ośmioma pociągami. Gdy szliśmy na stadion jeszcze przed południem, stacja Warszawa-Stadion była obstawiony służbami prewencji. Nawet podczas mistrzostw Europy trzy lata temu nie było tyle policji, co podczas starcia Lecha z Legią. Bezpiecznie było nawet w przejściu na trybunę prasową. - Zabezpieczamy każde możliwe przejście, którym kibice mogą próbować się przedostać - rzucił uzbrojony po zęby funkcjonariusz. Na zapobieganiu się skończyło. On i reszta nie musieli się wysilać (piszemy to w momencie zakończenia meczu). Jeśli pojawiły się jakieś problemy, to kibice rozwiązywali je we własnym gronie.

Dziewięć minut po stracie gola drużyna Henninga Berga wyrównała. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Tomasza Brzyskiego wykorzystał... Jodłowiec. Od tego momentu Legia jakby zaczęła grać lepiej. Norweski trener doszedł do wniosku, że przekombinował ze zmianami. Do składu wrócił Ondrej Duda, który nie grał w trzech ostatnich meczach T-Mobile Ekstraklasy za czerwoną kartkę w spotkaniu z Lechią w Gdańsku. Berg koniecznie chciał, by Słowak zagrał, ale podobnie myślał o bardzo dobrze zastępującego go Guilherme. Efektem tego na ławce usiadł Michał Żyro, a na skrzydle zagrał Brazylijczyk.