Piłka ręczna: Polska - Egipt 27:20 [SKŁADY, TRANSMISJA]

AZ
Piłka ręczna: Polska - Egipt TRANSMISJA
Piłka ręczna: Polska - Egipt TRANSMISJA Andrzej Banaś/Gazeta Krakowska
Reprezentacja Polski wygrała drugie spotkanie podczas majowego turnieju. Tym razem pokonani z boiska zeszli Egipcjanie. W niedzielę Polacy zagrają w Spodku z Brazylią.

Mecz z reprezentacją Egiptu rozpoczął się zdecydowanie szybciej niż piątkowa potyczka z reprezentacją Rumunii. Polacy mogli od początku prowadzić, w grze pojawiły się jednak błędy i to Egipcjanie przez pierwszych kilka minut zapisali po swojej stronie więcej bramek. W 8. minucie za sprawą Krajewskiego nasi szczypiorniści objęli pierwsze prowadzenie w spotkaniu.

Tempo spotkania zdecydowanie jednak opadło, Polacy skutecznie wykorzystali szybkie kontry, a Michał Daszek miał na swoim koncie po 15 minutach 4 bramki.

Polacy popełniali jednak sporo błędów i wynik przez większość pierwszej połowy oscylował w granicy remisu. Egipcjanie bardzo długo przeprowadzali atak pozycyjny, nasza gra opierała się głównie na przejęciach i szybkich kontratakach.

Między słupkami polskiej bramki od początku spotkania stanął Sławomir Szmal, który w meczu z Rumunią nie zagrał. Po 20 minutach miał na swoim koncie obroniony rzut karny i kilka odbitych piłek rzuconych przez rywali. Przed końcem pierwszej części udało mu się obronić jeszcze jeden rzut rywali z 7 metrów.

Pięć minut do syreny oznajmiającej koniec pierwszej połowy pozostało gdy Polacy odskoczyli Egipcjanom na dwa trafienia. Był to zdecydowanie najlepszy okres naszej gry, gole dorzucili do puli także Robert Orzechowski i Michał Jurecki.

Polacy mieli szansę jeszcze na bramkę na sekundę przed końcem pierwszej połowy, nie trafił jednak Piotr Chrapkowski i na przerwę biało – czerwoni zeszli prowadząc 12:8.

Drugą odsłonę bardzo mocno rozpoczęli Polacy, przewaga szybko wzrosła do siedmiu trafień. Nastąpiła także zmiana w bramce, gdzie Szmala zastąpił Piotr Wyszomirski.

Koncentracja Polaków po chwili jednak nieco osłabła i gościom z Egiptu udało się odrobić trzy gole. Zdenerwowany trener brązowych medalistów z Kataru Michael Biegler poprosił o czas.

Po obu stronach pojawiało się dużo błędów, Egipt nie znajdował jednak zbyt wielu sposobów by wykorzystać nasze potknięcia i odrobić straty. W efekcie na tablicy utrzymywała się pięciobramkowa przewaga biało - czerwonych.

Egipcjanie nie potrafili także przełamać swojej słabości w rzutach karnych. Trzeciego w meczu a pierwszego swojego obronił w 43 minucie Piotr Wyszomirski. Jak się okazało kilka minut później nie był to ostatni przestrzelony przez gości rzut z 7 metrów, górą znów polski bramkarz.

Końcówka spotkania to przede wszystkim znakomite interwencje naszego bramkarza i dwuminutowe kary dla reprezentantów Polski. Okazję na podwyższenie przewagi zmarnował w sytuacji sam na sam Michał Daszek. Nie zawiódł jednak jego reprezentacyjny kolega Michał Jurecki, jego dwie bramki z rzędu i gol z rzutu krnego Karola Bieleckiego zamknęły wynik spotkania.

Wczoraj polscy piłkarze ręczni po raz pierwszy wygrali w Kraków Arenie, która będzie ich domem podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy. Dziś rozegrają tutaj drugi pojedynek, tym razem na ich drodze do zwycięstwa staną Egipcjanie.

Wczorajszy rywal, reprezentacja Rumunii, był teoretycznie najsłabszym zespołem w stawce biorącej udział w majowym turnieju. Reprezentacje Egiptu, z którą zagramy dzisiaj i Brazylii, z którą Polacy spotkają się jutro w Spodku, to drużyny, które wystąpiły na mistrzostwach świata w Katarze.

Reprezentanci Polski zauważają, że choć drużyna Egiptu nie gra dobrze technicznie, to te braki
nadrabia swoją fizycznością. Drużyna z Afryki przyjechała do Polski w odmłodzonym składzie, niemniej spotkanie może być ciekawe i wymagające dla naszego zespołu.

W pierwszym meczu dnia Brazylia pokonała Rumunię 30:28 (12:17).

Polska - Egipt 27:20 (12:8)

Polska: Szmal, Wyszomirski - Krajewski 3, Orzechowski 1, Bielecki 2, Wiśniewski, B. Jurecki 1, M. Jurecki 5, Grabarczyk, Gliński, Jurkiewicz, Masłowski, Syprzak 1, Daszek 5, Przybylski 1, Szyba 4, Chrapkowski 4

Egipt: Ma. Khalil, Hendawy, Shahin - Teha, Fayez, Elwakil, Amer 2, Ali, Hesham 1, M. Alaa 3, A. Alaa, El Masry, Samy 6, Abdelsalam, Mo. Khalil 7, Gamal