Katowice: Utrudnienia na drogach. Kolej znów zamyka przejazd...

  Katowice: Utrudnienia na drogach. Kolej znów zamyka przejazd w Dąbrówce Małej

  Dorota Niećko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pamiętacie horror w Dąbrówce Małej w grudniu ubiegłego roku? Gigantyczne korki, objazdy i zamieszanie w komunikacji? Przygotujcie się na powtórkę. Kolej szykuje się właśnie do... dokończenia przerwanych zimą prac.
  - Wtedy przeszkodziły nam mrozy - tłumaczy Jacek Karniewski, rzecznik PLK.

  Od poniedziałku, od 8 rano, przejazd na ul. Le Ronda znów będzie zamknięty, aż do 16 kwietnia. - Będą tu prowadzone prace, związane z odwodnieniem i doprowadzeniem kabli do urządzeń kolejowych - mówi Karniewski.

  Niestety, to oznacza paraliż komunikacyjny, bo to główna trasa łącząca centrum Katowic i Bogucice z Dąbrówką czy Siemianowicami.
  Na co musimy się przygotować? Na to, że od strony Bogucic do Dąbrówki nie wjedziemy. Trzeba korzystać z al. Roździeńskiego, i zjechać w ul. Strzelców Bytomskich lub Hallera (zjazd na Siemianowice Śląskie i Szopienice).

  Inaczej będą też kursować autobusy. Linie jeżdżące z centrum w stronę Dąbrówki Małej, Czeladzi, Będzina, Janowa i do Giszowca (11, 61,108, 109, 177, 657, 911) będą jeździć właśnie al. Roździeńskiego. Do centrum pojadą przez ul. Techników i Wiertniczą, a z centrum - Roździeńskiego i Hallera. Autobusy będą się dodatkowo zatrzymywać na przystanku Dąbrówka Mała Skrzyżowanie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo