I Komunia święta: Okres pierwszokomunijny już trwa....

  I Komunia święta: Okres pierwszokomunijny już trwa. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości

  ZIELA, JAK, IM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pierwsza Komunia Św. w Chorzowie-Klimzowcu była bardzo ważnym przeżyciem dla małych chorzowian
  1/2
  przejdź do galerii

  Pierwsza Komunia Św. w Chorzowie-Klimzowcu była bardzo ważnym przeżyciem dla małych chorzowian ©Iwona Makarska/Dziennik Zachodni

  Maj to czas I Komunii świętych. Pierwsze z nich odbyły się wczoraj w parafiach naszego regionu. Księża podkreślają, to ma być duchowe przeżycie
  I Komunie święte w naszym województwie już trwają. Wczoraj ten ważny dla katolików Sakrament przyjęły dzieci z różnych parafii w naszym regionie, między innymi z Chorzowa-Klimzowca - w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu, w Bazylice św. Antoniego w Rybniku czy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej.

  - Córka tak długo czekała na ten dzień. Pół nocy nie przespała, taka była przejęta. Zresztą ja także denerwuję się, żeby wszystko wypadło dobrze - stwierdziła pani Anna, z którą rozmawialiśmy tuż przed rozpoczęciem mszy komunijnej w kościele NSPJ obok bielskiego dworca.

  - Przygotowania rozpoczęliśmy już pół roku temu. Najważniejszym zadaniem było dla nas, aby dziecko miało podstawy wiary i weszło do wspólnoty kościoła. Chcieliśmy, żeby wiedziało, że przyjmuje Jezusa Chrystusa do serca - mówi Robert Ciupa, tata Mileny, która przyjmowała I Komunię św. w chorzowskiej parafii.

  Księża cały czas podkreślają, że moment przyjęcia I Komunii świętej powinien być ważny zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców i chrzestnych. Kapłani zwracają uwagę, że podczas przyjęcia tego sakramentu chodzi przede wszystkim o duchowe przeżycie, a nie o drogie prezenty i przyjęcie, organizowane z wielką pompą, ostatnimi czasy na przykład w restauracjach.

  - Najważniejszym prezentem jest Pan Jezus, który przychodzi do serca dziecka. Wszystkie inne upominki przeminą, a po śmierci to właśnie z Bogiem się spotkamy - podkreśla ks. Józef Gut, proboszcz parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie. Wczoraj w tej jaworznickiej parafii odbyła się "wczesna Komunia święta". Przyjęły ją 7-latki, których rodzice należą do Ruchu Spotkań Małżeńskich.


  *Gran Turismo Slovakia 2015. Najdroższe samochody świata w Katowicach ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama