Dziś pożegnanie Adama Małysza w Zakopanem

  Dziś pożegnanie Adama Małysza w Zakopanem

  Halina Kraczyńska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Adam Małysz będzie się dzisiaj żegnał na Wielkiej Skoczni z kibicami i kolegami. Polacy zapamiętają go jako wspaniałego, skromnego zawodnika

  Adam Małysz będzie się dzisiaj żegnał na Wielkiej Skoczni z kibicami i kolegami. Polacy zapamiętają go jako wspaniałego, skromnego zawodnika ©Jacek Kozioł

  Wczoraj już od samego rana kibice ciągnęli do Zakopanego z torbami, plecakami, walizkami, własnymi autami, autokarami i pociągami... A na Krupówkach zrobiło się biało-czerwono i... czarno. Bo tym razem królują stoiska z wąsami.
  Adam Małysz będzie się dzisiaj żegnał na Wielkiej Skoczni z kibicami i kolegami. Polacy zapamiętają go jako wspaniałego, skromnego zawodnika

  Adam Małysz będzie się dzisiaj żegnał na Wielkiej Skoczni z kibicami i kolegami. Polacy zapamiętają go jako wspaniałego, skromnego zawodnika ©Jacek Kozioł

  - Tanio, tanio wąsy Adama, po trzy złote! - krzyczy jeden ze sprzedawców na Krupówkach. - Wie pani, nawet ludzie biorą. Panie też!
  Idą nawet wąsy po 5 zł. Jeżeli ktoś kupi szalik, wąsy dostaje w promocji.

  - To wstyd jutro nie mieć wąsów - mówi Krzysztof Skoczylas, turysta z Łomży. - U mnie cała rodzina, nawet żona, jutro wąsy mieć musi.

  - Ciemny, jasny, prosty, zakręcony, sumiasty czy na muszkietera, naturalny czy doklejany...
  Będzie liczył się każdy wąs. Chcemy w ten sposób wyrazić naszą ogromną sympatię, solidarność z Adamem i podziękować mu za wiele lat wspaniałych skoków - mówi Katarzyna Ziemska z Testa Communications, organizator dzisiejszej imprezy.

  ZOBACZ DOKŁADNY PROGRAM BENEFISU MAŁYSZA

  Organizatorzy apelują do wszystkich kibiców, by koniecznie zabrali w sobotę na Wielką Krokiew wąsy. Bowiem gdy podczas skoków padnie hasło: "Pokażcie, jak kochacie Adama" wszyscy mają je założyć. W akcję "Cała Polska nosi wąsy" zaangażowały się już tysiące kibiców, gwiazdy muzyczne, ekranu i sportu, również z zagranicy. Nawet burmistrz Zakopanego (bez wąsa) zapewniał, że będzie go miał.

  - Zacząłem zapuszczać, ale żona powiedziała mi, że wyglądam na zaniedbanego, więc zrezygnowałem. Ale przyrzekam, że będę je jutro miał, bo załatwiłem sobie od aktorów Teatru Witkacego - tłumaczy się burmistrz Janusz Majcher.

  Czy prezydent RP, Bronisław Ko-morowski i jego żona Anna, którzy w sobotę około godz. 14 przylecą pod Giewont, będą podczas skoków mieć wąsy - jest to na razie objęte tajemnicą.
  Prezydent na pewno uczci Adama Małysza kolacją, którą zje wieczorem ze skoczkiem w Karczmie przy Młynie.

  Hodują wąsy dla swego polskiego kolegi już od Pucharu Świata w Planicy skoczkowie Tom Hilde oraz Simon Ammann.

  Jak nie własne, to użyczone wąsiki będą mieć na Wielkiej Krokwi, gdy będą skakać do celu - Ilja Rosljakow, Denis Korniłow, Matti Hautamaeki, Bjoern Einar Romoeren, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer, Martin Koch, Martin Schmitt, Michael Uhrmann, Jakub Janda, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Marcin Bachleda i Adam Cieślar. Wszyscy zapowiedzieli w sobotę oddać swój skok dla Małysza.
  Zawody zaczynają się dzisiaj o godz. 16. Według zasady, każdy będzie losował odległość, na jaką ma skoczyć. Wygra ten, który będzie skakał najdokładniej. Za każdy metr dalej lub bliżej, jurorzy będą odbierać punkty.

  Jak mówił wczoraj podczas konferencji prasowej burmistrz Majcher, Zakopane jest już gotowe na przyjęcie 60, a może nawet i 80 tysięcy kibiców. Choć jak dodaje, nie śpi po nocach, bo boi się wszystkiego. - A dla naszego miasta to naprawdę wyjątkowe wydarzenie - podkreśla burmistrz. - I chcemy to całej Polsce pokazać. Nasze miasto będzie z tej okazji przybrane flagami miejskimi oraz biało-czerwonymi.

  Dodaje, że już od tygodnia, całe Zakopane jest sprzątane i wręcz "pucowane". Wszystko po to, by mogło godnie przyjąć Mistrza i jego gości. A jak przewidują synoptycy, pogoda ma też dopisać.

  Sobota z Adamem  Dzisiaj Adam Małysz niemal przez cały dzień będzie gościł na antenie TVP 1.

  Telewizja publiczna relacje z Zakopanego rozpocznie już o g. 8 rano w programie "Kawa czy herbata", w trakcie którego zaplanowano premierę piosenki Grzegorza Skawińskiego, Patrycji Markowskiej i Kasi Wilk o Orle z Wisły. O g. 16 rozpocznie się dwugodzinna transmisja Benefisu Małysza, a całość zakończy główne wydanie Wiadomości nadawane o g. 19.30 spod Wielkiej Krokwi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama