Śmierć kibica w Knurowie: policyjni związkowcy bronią...

  Śmierć kibica w Knurowie: policyjni związkowcy bronią kolegów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policyjni związkowcy sa zdania, że to państwo już od wielu lat nie radzi sobie z kibolami

  Policyjni związkowcy sa zdania, że to państwo już od wielu lat nie radzi sobie z kibolami ©Maciej Gapiński / Dziennik Zachodni

  Śląski NSZZ Policjantów zajął stanowisko w sprawie wydarzeń w Knurowie. Wiceszef związku działającego w śląskim garnizonie podkreśla, że policjanci, są zawsze tam gdzie jest łamane prawo.
  Policyjni związkowcy sa zdania, że to państwo już od wielu lat nie radzi sobie z kibolami

  Policyjni związkowcy sa zdania, że to państwo już od wielu lat nie radzi sobie z kibolami ©Maciej Gapiński / Dziennik Zachodni

  „W walce z bandytyzmem stadionowym stajemy w pierwszej linii, to my gasimy ogniska agresji. Policja jako formacja ponosi też wszelkie społeczne skutki tych działań. To nasze komendy i komisariaty obrzucane są kamieniami, policjanci stoją naprzeciw agresywnego tłumu, skandującego okrzyki : mordercy, gestapo, to w ich stronę lecą koktajle Mołotowa. To my policjanci poddawani jesteśmy krytyce za to, co się stało np. w Knurowie” – czytamy w oświadczeniu związkowców.

  Jankowski dodaje, że nie jest tajemnicą, że to państwo nie radzi sobie z kibolami od wielu lat. Jego zdaniem instytucje i organy państwa, które powinny przecież rozwiązać problem uznają, że sprawa ich nie dotyczy.

  „Szkodliwe i głupie wypowiedzi, nawet parlamentarzystów (Wipler) podgrzewają atmosferę. Brak jest jakichkolwiek systemowych rozwiązań w walce z bandytyzmem stadionowym. Od wielu lat bandyci stadionowi są anonimowi więc bezkarni. W ich sprawach zapadają zbyt łagodne wyroki. Nikt nie ich obciąża ich kosztami zdewastowanych pociągów, porozbijanych radiowozów, kosztami leczenia rannych funkcjonariuszy. Brak jakiejkolwiek profilaktyki w tym zakresie. Użycie środków przymusu przez pododdziały zwarte nie powinno budzić żadnych wątpliwości. Już teraz słyszymy, że wydarzenia knurowskie będą celem prokuratorskich śledztw.

  Policjanci, którzy mają zapewnić bezpieczeństwo, nie mogą mieć wątpliwości przed podjęciem interwencji (oddaniem strzału) muszą czuć, że Państwo stoi za nimi. To nie my powinniśmy bać się podjąć interwencję w słusznej sprawie. To pseudokibice na stadionach, powinni obawiać się konsekwencji jakie poniosą gdy złamią prawo. Jeśli dalej tylko policja pozostanie z problemem, to można przypuszczać, że do takich wydarzeń jak te w Knurowie może dojść ponownie” – czytamy w związkowym oświadczeniu.  ZOBACZ RÓWNIEŻ:
  Śmierć kibica w Knurowie. Kibice rzucają koktajlami Mołotowa. 9 osób zatrzymanych [WIDEO, ZDJĘCIA]


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  JANUSZ KORWIN-MIKKE W KNUROWIE PO ŚMIERCI KIBICA


  JAK DOSZŁO DO ZAMIESZEK W KNUROWIE?
  ŚMIERĆ KIBICA W KNUROWIE I ZAMIESZKI NA STADIONIE WIDEO + ZDJĘCIA + KOMENTARZE  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama