Górę Zamkową w Będzinie opanowały złe psy. Terroryzują...

  Górę Zamkową w Będzinie opanowały złe psy. Terroryzują przechodniów!

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie tylko mieszkańcy Góry Zamkowej w Będzinie, ale także wszyscy, którzy chodzą tamtędy do kościoła, czy parku jordanowskiego mają poważne kłopoty. Ich przyczyną są niepozornie wyglądające, ale groźne i uciążliwe psy, które atakują każdego, kto pojawi się w zasięgu ich wzroku. Mają właścicielkę, ale na razie wszyscy są bezradni.
  Sprawdziliśmy. Kłopot rzeczywiście jest. Kiedy pojawiłam się na Górze Zamkowej w moją stronę wybiegła gromadka rozszczekanych psów, kierując się wprost do moich nóg. Nie chcą narazić się na pogryzienie powoli wycofałam się. - Znamy sprawę i reagujemy na wszystkie wezwania. Niedawno przeprowadziliśmy kolejną akcję i zabraliśmy od tej pani trzy psy - informuje Marek Przystalski z będzińskiej Straży Miejskiej.

  Niestety pojawiają się nowe, które atakują ludzi. Nie tak dawno jeden z nich ugryzł mieszkańca pobliskiego domu, Grzegorza Pasztę. Innym razem wnuczkę pani Maślanki, mieszkającej na Górze Zamkowej. Nawet małe dzieci wiedzą, że trzeba mieć przy sobie kij na psy.

  - Jako radna Rady Miejskiej Będzina pod koniec minionego roku napisałam w tej sprawie interpelację, która 13 stycznia została przyjęta w Biurze Rady Miejskiej Będzina. Do tej pory odpowiednie służby miejskie nic jednak nie zrobiły - mówi Katarzyna Maciejewska.

  Problem niestety jest dużo bardziej złożony. Obecnie kobieta, która para się wróżbiarstwem, mieszka w budynku naprzeciw domu Parafialnego. Przyjmuje dziennie od kilku do kilkunastu klientów. Niestety osoby te brudzą w korytarzu, wulgarnie się wyrażają, rzucają niedopałki papierosów co może grozić pożarem. Do kobiety przychodzą również ludzie z marginesu społecznego, którzy często się awanturują.

  - Z mieszkania tej kobiety wydobywa się przeogromny smród - mówi radna. - Wróżka ubliża sąsiadom, wiesza im na drzwiach obelżywe napisy i figurki, na przykład kościotrupy - dodaje oburzona.

  Kilkakrotnie byliśmy na miejscu i próbowaliśmy skontaktować się z właścicielką niesfornych psów. Niestety bezskutecznie.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Psy

   dorka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

   No tak, bezradnosc ale kiedy starsza pani spacerowala ze swoim pieskiem staruszkiem, ktory ledwo powloczyl lapkami, to straz miejska potrafila jej wlepic mandat piedziesieciozlotowy. A tutaj...rozwiń całość

   No tak, bezradnosc ale kiedy starsza pani spacerowala ze swoim pieskiem staruszkiem, ktory ledwo powloczyl lapkami, to straz miejska potrafila jej wlepic mandat piedziesieciozlotowy. A tutaj ewidentnie jest lamane prawo i nawet Rada Miasta nie potrafi zrobic porzadki. Moze boja sie "wrozki"? Wstyd.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama