Piechniczek o Ekstraklasie: Runda finałowa nie jest dobrym...

  Piechniczek o Ekstraklasie: Runda finałowa nie jest dobrym pomysłem

  Antoni Piechniczek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Antoni Piechniczek obserwuje to, co dzieje się w naszej piłce

  Antoni Piechniczek obserwuje to, co dzieje się w naszej piłce ©arc

  Jak się panu podobała zasadnicza faza rozgrywek ekstraklasy?
  Panowała w niej duża huśtawka nastrojów. Każdy miał swoje pięć minut i dobre serie, by póź-#niej spuścić z tonu. Najlepszym tego przykładem jest Podbeski-dzie, któremu nie udało się awansować do grupy mistrzo-wskiej, choć było tego blisko.

  Przed rokiem w grupie mistrzowskiej mieliśmy dwa kluby - Górnik i Ruch. Teraz zagrają w niej tylko zabrzanie. Czy to krok wstecz śląskiej piłki?
  Klubom z naszego regionu brakuje stabilizacji finansowej. W ich kadrach zachodzą ciągłe zmiany, bo nie potrafią utrzymać u siebie czołowych graczy. Podstawą dobrych wyników jest stabilizacja składu, co widać doskonale na przykładzie najlepszych europejskich klubów, a u nas ciągle tylko zmiany i zmiany, więc takie właśnie są tego efekty.


  Podział punktów przed rundą finałową to dobry pomysł? Może lepiej w ogóle zaczynać ją z zerowym kontem?
  Nie tylko podział punktów, ale też cała runda finałowa nie jest dobrym pomysłem. Dlaczego wszystkie najlepsze ligi świata grają tradycyjnym systemem każdy z każdym mecz i rewanż, a my musimy zawsze coś wymyślać. W dodatku w tym systemie wiele zależy od szczęścia i terminarza gier, bo zupełnie inaczej gra się z drużyną walczącą o coś, a inaczej z taką, która nie gra już o nic, a takich po 3-4 kolejkach nie będzie brakować ani w jednej ani w drugiej grupie. Ruch, który jest mi najbliższym klubem, po 30 kolejkach utrzymał się w gronie najlepszych, ale po dodatkowych siedmiu może z niej spaść. W dodatku telewizja TVN wyemitowała niedawno program, w którym dzięki kilku chuliganom przedstawiono Chorzów jako najgorsze miejsce na ziemi, a przecież z samego tylko Batorego wyszło więcej reprezentantów Polski niż z #jakiegokolwiek innego miasta, ale o tym nikt nie wspomniał. Piętno jakie nadał kibicom Ruchu TVN z pewnością nie pomoże Niebieskim w walce o #utrzymanie. Pokłosiem takich programów były ostatnie zajścia w Knurowie. Skoro w telewizji głośno było o jednych chuliganach, to inni też chcieli zaistnieć w ten sam sposób.

  Przed rundą finałową doszło do #zmiany trenera w Podbeskidziu. Jak pan ocenia ten ruch działaczy?
  Każda zmiana trenera mnie bulwersuje, ale ufam, że prezes Wojciech Borecki doskonale wiedział, co dzieje się w szatni na linii trener - zawodnicyi może uznał, że pewien układ już się wyczerpał. Leszek Ojrzyń-ski jest jednym z bardziej utalentowanych trenerów młodego pokolenia i jestem przekonany, że szybko znów wypłynie. Prawdziwym skandalem jest natomiast dla mnie zachowanie jego następcy. Porzucenie przez Dariusza Kubickiego Olimpii Grudziądz na finiszu I ligi i przeniesienie się do Bielska-Białej to granda i PZPN nie powinien wyrazić na to zgody.

  Rozmawiał Jacek Sroka


  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Entliczek pentliczek

   Puch (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Panie, jak śmiesz porównywać ligę polską z najlepszymi ligami Europy ? Wszystko dobrze ? Obecna forma ligi jest jedyną, która pasuje do beznadziejnego poziomu. Belgia jest najlepszym przykładem, że...rozwiń całość

   Panie, jak śmiesz porównywać ligę polską z najlepszymi ligami Europy ? Wszystko dobrze ? Obecna forma ligi jest jedyną, która pasuje do beznadziejnego poziomu. Belgia jest najlepszym przykładem, że taka forma rozgrywek podnosi poziom. Piechniczek jest betonowy dekiel.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama