Marek Krajewski i Małgorzata Szejnert będą gościć na...

  Marek Krajewski i Małgorzata Szejnert będą gościć na Sosnowieckich Dniach Literatury

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Marek Krajewski to autor popularnych kryminałów
  1/2
  przejdź do galerii

  Marek Krajewski to autor popularnych kryminałów ©Pawel Relikowski / Gazeta Wroclawska

  Dzisiaj w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego rozpoczynają się Sosnowieckie Dni Literatury. W tym roku impreza odbywa się już po raz jedenasty.
  Sylwia Chutnik, Marek Kra-jewski czy Małgorzata Szejnert - to tylko niektóre z nazwisk pisarzy, z którymi spotkać będzie się można podczas rozpoczynających się dzisiaj XI Sosnowieckich Dni Literatury. Organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną impreza odbywa się pod patronatem m.in. "Dziennika Zachodniego" oraz portalu naszemiasto.pl

  - Idea Sosnowieckich Dni Literatury jest bowiem prawdziwie interdyscyplinarna, choć króluje oczywiście wszechobecny duch literatury.
  Swoją bogatą ofertę biblioteka kieruje do szerokiego grona mieszkańców Zagłębia i Śląska, począwszy od dzieci i młodzieży, a skończywszy na dorosłych sympatykach literatury - informuje Kinga Baranowska-Jaworek z sosnowieckiej książnicy.

  W ramach imprezy przez dokładnie miesiąc odbywać się będą spotkania z twórcami, promocje książek i projekcje filmowe. Tegoroczne sosnowieckie święto książek rozpocznie dzisiaj wernisaż wystawy "Niepoprawny istnieniowiec! Poeta! Leśmian!", poświęconej postaci tego wybitnego poety. Początek o godz. 12 w Bibliotece Głównej przy ul. Zegadłowicza 2. Bolesławowi Leśmianowi poświęcone będzie również zaplanowane na 14 maja (godz. 11) spotkanie w ramach Akademii Literatury. 8 maja na sosnowieckiej "Patelni" będzie można z kolei spotkać aktorów Teatru Zagłębia: Edytę Ostojak, Przemysława Kanię i Krzysztofa Korzeniowskiego, którzy brać będą udział w Poetyckim Hyde Parku.

  Główną częścią Sosnowieckich Dni Literatury będą jednak spotkania z twórcami literatury. Miłośników kryminałów w bibliotecznej auli nie zabraknie zapewne 19 maja o godz. 18. Tego dnia do Sosnowca przyjedzie jeden z najbardziej poczytnych obecnie polskich pisarzy, twórca postaci Eberharda Mocka i Edwarda Popielskiego - Marek Krajewski. Spotkanie z nim poprowadzi Krzysztof Kłosiński.

  21 maja o godz. 18 przy ul. Kościelnej gościć będzie z kolei dziennikarka i pisarka Małgorzata Szejnert, autorka m.in. książki "Czarny ogród", opowiadającej o katowickich dzielnicach Giszowiec i Nikiszowiec. 29 maja o godz. 18 rozpocznie się z kolei spotkanie z Sylwią Chutnik. Pełny program imprezy znajdziecie na naszej stronie: dziennikzachodni.pl.


  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama