Dąbrowska ściema kabaretowa czyli Debeściak

  Dąbrowska ściema kabaretowa czyli Debeściak

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W tym roku Debeściak jest piracko-żeglarski

  W tym roku Debeściak jest piracko-żeglarski ©marzena bugała

  Na trzy dni Dąbrowa Górnicza zamieniła się w stolicę śmiechu i rozrywki a właściwie w pokład statku pirackiego. A wszystko za sprawą festiwalu Debeściak, który od dziesięciu lat ściąga do Zagłębia znakomite znane i cenione kabarety a także te dopiero raczkujące. Kto nie był niech żałuje.
  W tym roku Debeściak jest piracko-żeglarski

  W tym roku Debeściak jest piracko-żeglarski ©marzena bugała

  Z roku na rok impreza przyciąga rzesze ludzi. Bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki. To jedyny festiwal w Polsce w trakcie którego o wyborze najlepszego kabaretu decyduje publiczność. 
Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem "10 w skali Beauforta" i jak na żeglarską edycję przystało były wybuchy, haki, kobiety i śpiew a przede wszystkim duża porcja świetnej zabawy.


  - Mamy sporo atrakcji, przede wszystkim wydawnictwo płytowe, na którym znajduje się 16 godzin materiału filmowego będących wspomnieniem dotychczasowych dziewięciu edycji - mówi Adam Mrozowicz z DNA Pierwszego dnia wystąpili laureaci poprzednich edycji festiwalu m.in.
  kabaret Noł Nejm, który zdobył pierwszego Debeściaka oraz Ani Mru Mru. W sobotę o godz. 16 rozgrywała się część konkursowa. Zobaczyliśmy kabarety: Babeczki z Rodzynkiem, Chyba, Czesuaf, Nowaki, Ruciński, Liquidmime i Szarpanina. Po zakończeniu głosowania, zaprezentował się Kabaretus Fraszka. W częśći konkursowej zwyciężył kabaret Nowaki.


  Zagłębiowska publiczność nie lubi ściemy, dlatego kabarety musiały się mocno starać, żeby zyskać jej uznanie
.

  - Występowaliśmy pierwsi. Lubimy zaczynać. Publiczność jest wtedy świeża i świetnie wchodzi z nami w interakcję. Mówi się że ostatni będą pierwszymi. Ale jak widać nie zawsze to się sprawdza - śmieje się Kamil Piróg z kabaretu Nowaki. I rzeczywiście do gustu zgromadzonych najbardziej przypadło trio Nowaki, którzy wygrali tegoroczną edycję Debeściaka.


  - Oni podobali mi się najbardziej. Jestem już piąty raz. Jesteśmy wyedukowaną publicznością. Nie tak łatwo nas oszukać - mówi Barbara Widawska z Dąbrowy Górniczej.


  Dziś odbędzie się koncert laureatów i występ kabaretu Jurki. Początek o godz. 17. Są jeszcze bilety (50-70 zł).

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo