Polonia Środa Wielkopolska i Victoria Września triumfatorami piłkarskiego Pucharu Polski

MAC
Piłkarska środa w Wielkopolsce stała pod znakiem rywalizacji w Pucharze Polski. W strefie poznańskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej po trofeum sięgnęła drużyna Polonii Środa Wielkopolska, a w okręgu konińskim Victoria Września.

W finale strefy poznańskiej rozegranym w Środzie Wielkopolskiej miejscowa Polonia nadspodziewanie łatwo pokonała Lecha II Poznań 3:1 (3:0). Tak pewna wygrana podopiecznych trenera Mariusza Bekasa jest mimo wszystko zaskoczeniem. Wprawdzie w zespole lechitów, których prowadził w tym meczu trener Marek Bajor (choroba Patryka Kniata), zabrakło kilku kontuzjowanych zawodników (Krzysztof Gładosz, Grzegorz Rogala, Emil Szczupakowski), grało jednak trzech piłkarzy z kadry pierwszego zespołu Kolejorza (Kebba Cassey, Maciej Wilusz, Niklas Zulciak), więc skład nie był wcale słaby.

Losy spotkania poloniści rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, po której prowadzili 3:0. Bramki zdobyli: Damian Buczma, Dawid Lisek oraz Krzysztof Bartoszak z rzutu karnego. Honorowego gola dla rezerw Lecha strzelił w drugiej połowie Piotr Kurbiel.

Finał na szczeblu OZPN Konin odbył się we Wrześni i przyniósł bardzo dużo emocji. Victoria Września, której nie mógł poprowadzić trener Adam Topolski zawieszony za czerwoną kartkę w przerwanym sobotnim meczu trzeciej ligi z Unią Swarzędz, pokonała Sokoła Kleczew. Po 90 minutach było 2:2, potrzebna była więc dogrywka, a że i ona nie przyniosła rozstrzygnięcia, niezbędne były rzuty karne. Skuteczniej wykonywali je piłkarze Victorii Września wygrywając 5:4.

W meczu kleczewianie prowadzili 1:0 oraz 2:1, ale zwycięskiego wyniku nie utrzymali. Na 2:2 wyrównał z rzutu karnego w doliczonym czasie kapitan Victorii David Topolski. Wcześniej bramki dla Sokoła strzelili Łukasz Cichos i Tomasz Kowalczuk, a dla Victorii Paweł Lisiecki.