Ważne
  Mysłowice: Awaria głownej magistrali wodnej

  Mysłowice: Awaria głownej magistrali wodnej

  CIS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pod autostradą A4 pękła główna magistrala doprowadzająca wodę do mysłowickiej dzielnicy Brzęczkowice. Wody przez kilka dni może brakować na wyższych kondygnacjach, a w pozostałych budynkach, MPWiK zapowiada niższe ciśnienie. Niedogodnościami będzie dotkniętych kilkanaście tysięcy ludzi.
  - Już rozpoczęliśmy procedury przepięcia i podania wody inną drogą, aby zabezpieczyć osiedle Powstańców Śląskich. Jednocześnie nadchodzi pomoc z Jaworzna i Katowic w postaci beczkowozów - mówi kierownik w MPWiK Arkadiusz Tarnawski.

  Najgorsze, że awarii nie da się usunąć metodą tradycyjną. Trzeba by bowiem rozkopać autostradę i zatrzymać na niej ruch w obu kierunkach. Na to ani koncesjonariusz ani władze miasta się nie zgodzą, bo koszty operacji sięgnęłyby setek tysięcy złotych.

  - Dlatego na naprawę uszkodzonej magistrali w nietypowy sposób potrzebujemy kilka dni i prosimy mieszkańców o wyrozumiałość - dodaje Tarnawski.

  Rura zostanie uszczelniona na tzw. rękaw. To specjalna metoda polegająca na zamontowanie "rury w rurze" metodą przeciskania. Po tym zabiegu magistrala wewnątrz będzie zbudowana z niekorodującego plastiku odpornego na działanie wody.

  - Prawdopodobnie awarię uda się usunąć w nocy z wtorku na środę - kończy Tarnawski.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mpwik mysłowice

   xyz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 14

   za ten i za inne nowatorskie pomysły został wywalony z roboty, lepiej notowani są ciemnoty i miernoty.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama