Bielsko-Biała: Zarzuty za ułatwianie uprawiania prostytucji

  Bielsko-Biała: Zarzuty za ułatwianie uprawiania prostytucji

  JM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bielsko-Biała: Zarzuty za ułatwianie uprawiania prostytucji
  Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o ułatwianie uprawiania prostytucji oraz czerpanie z niej korzyści majątkowych. Na wniosek śledczych, prokurator zastosował wobec zatrzymanych policyjne dozory. Za przestępstwa te może im grozić nawet do 3 lat więzienia.
  Bielsko-Biała: Zarzuty za ułatwianie uprawiania prostytucji
  Mężczyźni nawiązywali kontakty z kobietami, które były zainteresowane szybkim zarobkiem. Wyszukiwali klientów, chętnych na spotkania, a następnie aranżowali te spotkania, wynajmując pokoje w bielskich hotelach, gdzie kobiety miały świadczyć usługi seksualne. Proceder ten prowadzili od blisko 2 miesięcy. Prowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły do zatrzymania 18-letniego mężczyzny i jego 28-letniego wspólnika.
  Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, a prokurator objął ich policyjnym dozorem. Za ułatwianie kobietom uprawiania prostytucji i czerpanie korzyści majątkowej z tego procederu, może im teraz grozić nawet do 3 lat za kratami.

  - Każdego miesiąca policjanci kontrolują od kilku do kilkunastu lokali na terenie miasta i powiatu. W efekcie przeprowadzonych kontroli, kilku osobom przedstawiono zarzuty czerpania korzyści majątkowej z nierządu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie dochodzi tam do handlu ludźmi, wprowadzania do obrotu narkotyków, wymuszeń rozbójniczych, zmuszania do prostytucji lub czerpania z niej korzyści majątkowej. Sprawdzają także, czy w tych miejscach nie przebywają osoby poszukiwane bądź zaginione - podkreślają bielscy policjanci.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama