Janusz Korwin-Mikke w Piekarach Śląskich [ZDJĘCIA]

  Janusz Korwin-Mikke w Piekarach Śląskich [ZDJĘCIA]

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Janusz Korwin-Mikke w Piekarach Śląskich [ZDJĘCIA]
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Iwona Makarska

  Janusz Korwin Mikke, kandydat na prezydenta RP z ramienia partii Korwin, w Piekarach Śląskich mówił dziś o konieczności zmiany niewolniczego ustroju, który jego zdaniem panuje w naszym kraju. Podkreślał też swój negatywny stosunek do Unii Europejskiej.
  Spotkanie z Januszem Korwinem-Mikke, który przyjechał z kampanią prezydencką do Piekar Śląskich, odbyło się w Miejskim Domu Kultury. W większości uczestniczyła w nim młodzież.

  Kandydat na prezydenta RP mówił o tym, że cywilizacja europejska jest najgorsza na świecie, bo jest ustrojem niewolniczym.

  - Mamy ogromne pieniądze i możliwości techniczne, ale prawdziwych wartości nie mamy. Najgorsza niewola to jest taka, kiedy niewolnicy nie zdają sobie sprawy z tego, że są niewolnikami - mówił.

  Podkreślał, że nasze państwo jest państwem opiekuńczym i to ono decyduje co mają robić obywatele. Godność człowieka jest na drugim planie.

  - Nie jesteśmy wolnymi ludźmi. Dlatego lewica domaga się, by kobiety miały jak najwięcej do powiedzenia w polityce, bo kobiety przywykły do tego, że mają opiekuna i będą głosowały za państwem opiekuńczym. Dla mężczyzn to raczej nienaturalne. Ale to właśnie niezależni mężczyźni podbili cały świat - wyjaśnia Korwin-Mikke. - W Europie wszystko jest odwrotnie. Przykładowo idę do apteki i chcę lekarstwo. Nie mogę dostać, bo nie mam recepty. Jak się mnie traktuje? Czy nie jak dziecko, które weźmie kilka kolorowych pigułek i zje? - pyta.

  Korwin-Mikke podkreślił też, że w Polsce dzieci należą do państwa, a nie do rodziców jak dawniej.

  - Rodzina była związana silną więzią ekonomiczną. Dziś dzieci nie ma, bo jest myślenie „pan mnie nie utrzyma" - tak jest w ustroju niewolniczym, gdzie utrzymanie należało do pana - mówi. - O tym w jakim wieku i czego dziecko się uczy też decyduje właściciel, czyli państwo. Zupełnie jak w ustroju niewolniczym. Pan decyduje, bo na starość dziecko niewolnika nie będzie pracowało na ojca tylko na pana. Dziś ludzie zaczęli zabijać dzieci. Codziennie czytam, że ktoś zabił czy zakatował. Bo dzieci są państwowe - dodaje.

  Zgromadzona publiczność po wystąpieniu nagrodziła Janusza Korwina-Mikke gromkimi brawami.

  Wybory prezydenta RP już w najbliższą niedzielę 10 maja.


  *Wojna kiboli z policją w Knurowie po śmierci 27-latka WIDEO + ZDJĘCIA
  *Gdzie jest burza? Gwałtowny deszcz i grad [MAPA BURZOWA POLSKI ONLINE, RADAR BURZOWY]
  *Matura 2015 bez tajemnic: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *NA ŻYWO Akcja ratunkowa w KWK Wujek Śląsk trwa. Szukają 2 górników
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama